ZAPRASZAMY NA FESTYN ZDROWOTNY NA MALCIE
 

ZAPRASZAMY NA FESTYN ZDROWOTNY NA MALCIE

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania zaprasza poznaniaków i gości na Festyn zdrowotny pod hasłem "Poznań - Zdrowym Miastem", który odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca br., od godziny 15.00 do 18.00 na poznańskiej Malcie (przy trybunach ziemnych).

czytaj więcej
ZAPROSZENIE OD PREZYDENTA
 

ZAPROSZENIE OD PREZYDENTA

Większa frekwencja podczas niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego, to szansa na dodatkowy mandat Poznania w europarlamencie. Aby zwiększyć naszą reprezentację na arenie międzynarodowej, Prezydent Miasta Poznania w najbliższych dniach listownie zaprosi poznaniaków do udziału w niedzielnych wyborach.

czytaj więcej
ZAPRASZAMY NA FESTYN CHARYTATYWNY
 

ZAPRASZAMY NA FESTYN CHARYTATYWNY "NIEBIESCY - DZIECIOM"

W imieniu organizatorów Akcji Charytatywnej Niebiescy - Dzieciom, poznańskiej Policji, serdecznie zapraszamy do udziału w festynie charytatywnym na rzecz Oddziału Chirurgicznego Szpitala Dziecięcego SPSK-5 w Poznaniu w sobotę, 5 czerwca. Festyn objęli honorowym patronatem prezydent Poznania Ryszarda Grobelny i wielkopolski komendant wojewódzki Policji gen. Henryk Tusiński.

czytaj więcej
 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "SERCE NA DŁONI"

Rozstrzygnięta została tegoroczna edycja konkursu "Serce na dłoni", nad którym honorowy patronat sprawuje prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Laureatem została grupa siedmiu dziewcząt z X LO przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Poznaniu, realizująca projekt "SZPITALNY UŚMIECH" pod opieką pedagoga szkolnego p. Doroty Jarczynskiej - Sumrawa, we współpracy z wolontariuszką - sprawozdawcą p. Iloną Kaźmierczak. Zwycięska grupa pojedzie w nagrodę na kilkudniową wycieczkę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się dzisiaj w parku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory podczas pikniku wolontariackiego.

czytaj więcej
HARCERSKI DZIEŃ DZIECKA U PREZYDENTA
 

HARCERSKI DZIEŃ DZIECKA U PREZYDENTA

Z okazji Dnia Dziecka, prezydent Poznania Ryszard Grobelny spotkał się dzisiaj w Sali Białej Urzędu Miasta z grupą 90 zuchów i harcerzy. Prezydent złożył młodym gościom życzenia i wręczył drobne upominki. Zuchy i harcerze zrewanżowali się również upominkiem w postaci harcerskiego wydawnictwa i prezentacją piosenek.

czytaj więcej
PLAN WSPÓŁPRACY POZNANIA I ASSEN PODPISANY
 

PLAN WSPÓŁPRACY POZNANIA I ASSEN PODPISANY

Z holenderskiego miasta Assen wróciła w niedzielę (30 maja) z oficjalnej wizyty delegacja z Poznania. Głównym punktem programu wizyty było podpisanie przez prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego i burmistrza Assen, panią Dineke van As - Kleijwegt aneksu do umowy partnerskiej, programującego działania na lata 2004-2006.

czytaj więcej
 

OGROMNE POWODZENIE OBLIGACJI MIASTA POZNANIA

Zakończyła się sprzedaż Obligacji Miasta Poznania serii C, transzy instytucjonalnej. W ciągu dwóch dni firmy zakupiły wszystkie przeznaczone dla nich obligacje o wartości ponad 56 milionów złotych. Popyt na poznańskie obligacje był dwukrotnie większy niż podaż. Transza instytucjonalna w wysokości 560.000 obligacji skierowana była do inwestorów instytucjonalnych - osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej.

czytaj więcej