Wizyta ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki
 

Wizytę w Urzędzie Miasta Poznania złożył dzisiaj ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki Victor Ashe. Ambasadorowi towarzyszyli II sekretarz ambasady Jesse Sanders, radca ambasady ds. Ekonomicznych Richard Rorvig i agent konsularny USA w Poznaniu Urszula Dziuba. Z gośćmi spotkał się prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Sztuczne lodowisko w centrum Poznania
 

Władze miasta Poznania planują zorganizowanie sztucznego lodowiska w centrum miasta - na poznańskim Starym Rynku. Planowana lokalizacja to obszar pomiędzy ulicami Zamkową i Franciszkańską, ograniczony budynkiem Wagi Miejskiej i Odwachu. Dotychczas takie lodowisko funkcjonowało nad Jeziorem Maltańskim.

Uznanie dla studentów Politechniki Poznańskiej
 

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny spotkał się dzisiaj w Urzędzie Miasta ze studentami Politechniki Poznańskiej, którzy wygrali prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Projektowania Systemów Komputerowych organizowany przez Microsoft w Ameryce.

Międzynarodowy sukces Poznania
 

Poznań zdobył trzecie miejsce w prestiżowym, międzynarodowym konkursie The International Awards for Liveable Communities. Komisja konkursowa doceniła stolicę Wielkopolski za "Działania na rzecz ochrony środowiska w Poznaniu ze szczególnym uwzględnieniem rewitalizacji rzeki Cybiny przeprowadzanej z zachowaniem ochrony krajobrazu i walorów rekreacyjnych".

Nagrody Prezydenta Miasta Poznania dla nauczycieli
 

W Sali Białej Urzędu Miasta odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia nagród nauczycielom poznańskich szkół i placówek oświatowych. Uroczystość uświetnił występ chóru młodzieżowego VI Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu pod dyrekcją Ewy Maćkowiak - Sybilskiej.

 

W Urzędzie Miasta Poznania rozpoczął się cykl seminariów poświęconych europejskim funduszom strukturalnym. Zainaugurowany został spotkaniem zastępcy prezydenta Poznania Tomasza Kaysera z przedstawicielami partnerskiego miasta Assen, którzy poprowadzą szkolenia w ramach podpisanej w maju 2004 r. przez władze miasta Poznania i Assen umowy o współpracy na lata 2004-2006.

 

W niedzielę, 10 października, odbędzie się 5. Poznań Maraton. Apelujemy do kierowców, aby zwrócili w tym dniu szczególną uwagę na zmiany w organizacji ruchu na trasie maratonu i okazali życzliwość uczestnikom największego w Polsce biegu maratońskiego.

Poznań na targach EXPO REAL 2004 w Monachium
 

Delegacja Urzędu Miasta Poznania, pod przewodnictwem zastępcy prezydenta Poznania Jerzego Stępnia, brała udział od 4 do 6 października w targach inwestycyjnych EXPO REAL w Monachium. Poznań prezentował swoje stoisko już po raz czwarty. Targi EXPO - REAL są jedną z ważniejszych imprez targowych w dziedzinie nieruchomości komercyjnych i inwestycji w Europie. Impreza ta rozwija się bardzo dynamicznie (w 2004: 1344 wystawców z 30 krajów oraz 17.700 zwiedzających).