POZNAŃSKIE ŚWIĘTO PLONÓW

Prezydent Miasta Poznania zaprasza poznaniaków i gości w niedzielę, 5 września, na "Święto Plonów". Poznańskie dożynki odbędą się na terenie Wielkopolskiej Gildii Rolno - Ogrodniczej w Poznaniu, ul. Franowo 1. Rozpoczną się o godzinie 13.00 mszą św., którą odprawi metropolita poznański Stanisław Gądecki.

czytaj więcej
INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
 

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Dzisiaj początek roku szkolnego 2004/2005. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i jego zastępca Maciej Frankiewicz wzięli udział w uroczystej miejskiej inauguracji roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Heleny Modrzejewskiej, im. Gen. J. Zamoyskiej.

czytaj więcej
MOPR PRZED KOLEJNYM WYZWANIEM
 

MOPR PRZED KOLEJNYM WYZWANIEM

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu czeka kolejny okres bardzo wytężonej pracy i wyścig z czasem. Wiąże się to z wejściem w życie w niedługim czasie nowelizacji Ustawy o świadczeniach rodzinnych z 30 lipca br. Nowelizacja powoduje konieczność zmiany około 6000 wydanych już wcześniej decyzji, a także wzrost liczby świadczeniobiorców.

czytaj więcej
BĘDĄ KAMERY NA PÓŁWIEJSKIEJ
 

BĘDĄ KAMERY NA PÓŁWIEJSKIEJ

Pod koniec września ul. Półwiejska włączona zostanie w system monitoringu wizyjnego miasta. Zamontowanych zostanie tam siedem kamer obrotowych, z których obraz popłynie do Centrum Dozoru, zlokalizowanego w Komisariacie Policji Poznań - Stare Miasto. Sygnały z kamer będą archiwizowane w Centrum Archiwizacji w Komendzie Wojewódzkiej Policji przy ul. Kochanowskiego.

czytaj więcej
 

OSTATNIE DNI WAKACJI - KOŃCZĄ SIĘ REMONTY

Zaledwie tydzień pozostał do końca wakacji. W wielu poznańskich placówkach oświatowych nadal jeszcze trwają intensywne prace remontowe, tak by wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie mogli wrócić do odnowionych obiektów.

czytaj więcej
BEZPŁATNE BADANIA DLA POZNANIAKÓW
 

BEZPŁATNE BADANIA DLA POZNANIAKÓW

Wielkopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania realizują od 1 lipca br. na terenie Poznania programy profilaktyczne o zasięgu ogólnopolskim, zlecone przez Ministerstwo Zdrowia. Należą do nich: ogólnopolski program profilaktyki raka szyjki macicy, program profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu krążenia, program edukacyjno - diagnostyczny wczesnej prewencji przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

czytaj więcej
II ŚWIATOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ ROMSKĄ
 

II ŚWIATOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ ROMSKĄ

W przyszłym tygodniu, od 20 do 23 sierpnia, trwać będą w Poznaniu II ŚWIATOWE SPOTKANIA Z KULTURĄ ROMSKĄ. Spotkania pod hasłem "Romowie - Unia Europejska - Tolerancja" organizowane są przez Fundację "Bahtałe Roma - Szczęśliwi Cyganie" wraz ze Wspólnotą Cygańską oraz dyrektorem Cygańskiego Zespołu Pieśni i Tańca Roma. Mecenasem imprezy jest Urząd Miasta Poznania.

czytaj więcej
OLIMPIJKI Z POZNANIA W FINALE
 

OLIMPIJKI Z POZNANIA W FINALE

Ilona Mokronowska i Magdalena Kemnitz, zawodniczki poznańskiego Klubu Sportowego "Posnania" startujące podczas wioślarskich regat olimpijskich w Atenach w dwójkach podwójnych wagi lekkiej, awansowały do finału. O medale olimpijskie walczyć będą w niedzielę, 22 sierpnia.

czytaj więcej