Gorąco zapraszamy na bieg maratoński do Poznania. Już w niedzielę, 10 października, odbędzie się piąta edycja największej imprezy biegowej w kraju - 5. POZNAŃ MARATON. Patronat nad biegiem sprawuje Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.

 

Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania inauguruje publiczną dyskusję na temat zagospodarowania terenu Moraska. Dzisiaj, 30 września, w sali konferencyjnej POSiR Malta, przy ul. Wiankowej 3 odbyła się pierwsza część seminarium "Jaka przyszłość Moraska?" nad którym patronat objął prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Kolejne spotkania odbędą się 7 i 22 października.

Wizytacja FISU
 

Przez trzy dni, od 26 do 28 września, Poznań wizytować będzie delegacja FISU. Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego będą oceniać, czy nasze miasto spełnia warunki, aby zostać gospodarzem Letniej Uniwersjady w 2009 roku.

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU W POZNANIU
 

Rano na ulicach Poznania było mniej samochodów osobowych niż zwykle. Jednak nie wszyscy poznaniacy potrafili oderwać się od swoich czterech kółek i skorzystać z alternatywnych form komunikacji, by w ten sposób włączyć się w obchody przypadającego dzisiaj "Europejskiego Dnia bez Samochodu". Być może sprawiła to panująca w Poznaniu pogoda - zimno i deszcz.

POSPRZĄTAMY POZNAŃ
 

W sobotę, 25 września br., serdecznie zapraszamy mieszkańców Poznania do wzięcia udziału w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POZNAŃ 2004", która w tym roku organizowana jest pod hasłem "Chroń środowisko - segreguj odpady - korzystaj z toreb wielokrotnego użytku".

ODSŁONIĘCIE TABLICY TADEUSZA RUGE
 

W niedzielę, 19 września o godz. 14.30, na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy ku czci ostatniego przedwojennego prezydenta Poznania (1937-1939) - Tadeusza Ruge, w 65.rocznicę jego tragicznej śmierci. W imieniu władz miasta tablicę odsłoni zastępca prezydenta Poznania Tomasz Kayser.

POZNAŃSKIE DNI RECYKLINGU
 

Zapraszamy na Poznańskie Dni Recyklingu 2004, które trwać będą od 20 do 25 września. Honorowy patronat sprawują prezydent Poznania Ryszard Grobelny i przewodniczący Rady Miasta Przemysław Alexandrowicz.