DZIENNIKARZE UKRAIŃSCY POZNAJĄ WIELKOPOLSKĘ

Od dwóch dni delegacja dziennikarzy ukraińskich z Obwodu Charkowskiego przebywa w Poznaniu i Wielkopolsce. Wizyta gości potrwa do piątku, 14 maja. Dzisiaj z dziennikarzami spotkał się w Urzędzie Miasta zastępca prezydenta Poznania Maciej Frankiewicz.

czytaj więcej
DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH
 

DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania z pielęgniarkami i położnymi spotkał się dzisiaj, 10 maja, zastępca prezydenta Jerzy Stępień.

czytaj więcej
I ETAP RENOWACJI POZNAŃSKICH KAMIENIC
 

I ETAP RENOWACJI POZNAŃSKICH KAMIENIC

Jeszcze w tym roku przygotowana zostanie dokumentacja techniczna dla 10 poznańskich kamienic, spośród 28 wytypowanych do I etapu renowacji. Zadanie realizowane będzie w ramach programu renowacji zabytkowych budynków komunalnych w centrum miasta.

czytaj więcej
ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ROŚLIN OZDOBNYCH
 

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ROŚLIN OZDOBNYCH

Zapraszamy w sobotę i niedzielę (8 i 9 maja br.) na kiermasz roślin ozdobnych, sprzętu ogrodniczego i specjalistycznej literatury. Od godz. 10.00 do 17.00 na placu Wolności poznaniacy będą mogli zaopatrzyć się w rośliny ozdobne, a także uzyskać porady od fachowców dotyczące właściwego doboru roślin oraz ich pielęgnacji. Urząd Miasta Poznania organizuje kiermasz między innymi z myślą o uczestnikach XI edycji konkursu ZIELONY POZNAŃ.

czytaj więcej
 

DEKLARACJA KLUBU STRASBURSKIEGO

Dzisiaj, 5 maja 2004 r., w Strasburgu, w Ratuszu Miasta, podczas spotkania Klubu Strasburskiego, prezydent Poznania Ryszard Grobelny, wspólnie z innymi członkami Klubu, podpisał ,,Deklarację o wadze dużych miast w polityce regionalnej Europy dwudziestu pięciu".

czytaj więcej