Zakończyła się sprzedaż Obligacji Miasta Poznania serii C, transzy instytucjonalnej. W ciągu dwóch dni firmy zakupiły wszystkie przeznaczone dla nich obligacje o wartości ponad 56 milionów złotych. Popyt na poznańskie obligacje był dwukrotnie większy niż podaż. Transza instytucjonalna w wysokości 560.000 obligacji skierowana była do inwestorów instytucjonalnych - osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej.

 

Około 700 poznańskich przedsiębiorców skorzystało już z bezpłatnych szkoleń na temat dotacji dla małych i średnich przedsiębiorstw ze środków funduszy Unii Europejskiej organizowanych przez Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy i Izbę Skarbową.

 

Przez trzy dni, od 27 do 30 maja, Prezydent Miasta Poznania, przedstawiciele Rady Miasta i Urzędu Miasta gościć będą w holenderskim mieście partnerskim Assen. Podczas wizyty podpisany zostanie aneks do umowy o współpracy oraz omówione zostaną plany wzajemnych działań.

WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO POD ANDERSIA TOWER
 

Dzisiaj, w Poznaniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę wieżowca Andersia Tower. W uroczystości wzięli udział prezydent Poznania Ryszard Grobelny, zastępca prezydenta Tomasz Kayser oraz prezes Von der Heyden Group, pan Sven von der Heyden.

 

Z inicjatywy Urzędu Miasta Poznania, Izby Skarbowej w Poznaniu oraz Izby Celnej w Poznaniu w piątek, 28 maja br., w godz. 9.00-16.30 w gmachu Urzędu Miasta Poznania - Plac Kolegiacki 17 (sala sesyjna nr 2) odbędzie się BEZPŁATNE seminarium dla przedsiębiorców: "Dotacje i Fundusze UE dla przedsiębiorców"."Opodatkowanie usług podatkiem VAT po 1 maja 2004 r." "INTRASTAT jako system statystyki dotyczącej obrotu towarowego z państwami członkowskimi Wspólnoty".

 

Dzisiaj w Poznaniu, w Hotelu Mercure, odbywa się międzynarodowa konferencja poświęcona problemom rewitalizacji miast z wykorzystaniem funduszy Unii Europejskiej. W konferencji udział bierze prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

 

Dzisiaj rozpoczęła się sprzedaż kolejnej serii emisji obligacji komunalnych miasta Poznania. Wartość Programu Emisji Obligacji Miasta Poznania to 500 milionów złotych. Pieniądze ze sprzedaży obligacji przeznaczane są między innymi na remonty i budowę dróg, obiektów sportowych, szkół i mieszkań komunalnych. Wyemitowanie obligacji serii C jest kontynuacją czteroletniego Programu Emisji zapoczątkowanego w roku 2003.

 

Wczoraj, po południu, prezydent Poznania Ryszard Grobelny i zastępca Mirosław Kruszyński wręczyli statuetki "Srebrnej Róży" dwudziestu najaktywniejszym poznaniakom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w realizację inwestycji lokalnych wspólnie z Miastem. Dwadzieścia kolejnych osób otrzymało pamiątkowe dyplomy.

ŚWIATOWA CZOŁÓWKA KAJAKARZY ZJECHAŁA DO POZNANIA
 

Do Poznania zjechali najlepsi na świecie kajakarze i kanadyjkarze, którzy wystartują w rozpoczynających się dzisiaj (19 maja) na torze regatowym Malta, Mistrzostwach Europy Seniorów w Kajakarstwie i II Kwalifikacjach Olimpijskich dla Europy, Afryki oraz Australii i Oceanii. Dzisiaj wieczorem, o godz. 19.00, odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia zawodów z udziałem prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

 

Każdego roku Miasto przygotowuje programy profilaktyki zdrowotnej, w ramach których prowadzone są bezpłatne badania dla poznaniaków. W tym roku, za kwotę blisko 300 tys.złotych, Miasto sfinansuje badania mammograficzne i densytometryczne dla kobiet oraz badania PSA dla mężczyzn. Badania prowadzone będą w wyznaczonych placówkach medycznych od 20 kwietnia do końca roku.
Z miejskiej kasy sfinansowana zostanie także grupowa profilaktyka fluorkowa. Do końca roku 29.700 uczniom klas I - VI ze wszystkich szkół podstawowych w Poznaniu wykonana zostanie fluoryzacja zębów. Na ten cel Miasto przeznaczy około 150 tys.złotych.

POZNAŃSKIE SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT OBCHODZI 40 - LECIE
 

Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej obchodzi w tym roku swoje 40 - lecie. Dzisiaj, 17 maja, odbyły się z tej okazji uroczystości z udziałem prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Osoby szczególnie zaangażowane na rzecz rozwoju schroniska uhonorowane zostały pamiątkowymi medalami i dyplomami.