POZNAŃSKIE ŚWIĘTO PLONÓW

Prezydent Miasta Poznania zaprasza poznaniaków i gości w niedzielę, 7 września, na "Święto Plonów". Poznańskie dożynki odbędą się na terenie Wielkopolskiej Giełdy Rolno - Ogrodniczej w Poznaniu, ul. Franowo 1.

czytaj więcej
DZIESIĘĆ LAT WSPÓŁPRACY
 

DZIESIĘĆ LAT WSPÓŁPRACY

W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy partnerskiej o współpracy pomiędzy Poznaniem i chińskim miastem Shenzhen. Z tej okazji, na zaproszenie prezydenta Ryszarda Grobelnego do Poznania przybyła wczoraj (3 września) jego delegacja.

czytaj więcej
MISTRZOSTWA ŚWIATA ŁODZI SMOCZYCH W POZNANIU
 

MISTRZOSTWA ŚWIATA ŁODZI SMOCZYCH W POZNANIU

Tor Regatowy na Jeziorze Maltańskim kolejny raz będzie areną zmagań sportowych na najwyższym poziomie. Za kilka dni, od 27 do 31 sierpnia br.odbędą się na nim Mistrzostwa Świata Łodzi Smoczych. W mistrzostwach wystartuje ok. 1500 zawodników reprezentujących 14 krajów.

czytaj więcej
WIZYTA AMBASADORA CYPRU
 

WIZYTA AMBASADORA CYPRU

Dzisiaj, 12 sierpnia, wizytę w Urzędzie Miasta złożyła ambasador Cypru, pani Nafsika Chr. Krousti. Z gościem spotkał się prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

czytaj więcej
RUSZY EMISJA OBLIGACJI KOMUNALNYCH
 

RUSZY EMISJA OBLIGACJI KOMUNALNYCH

W Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania podpisana została dzisiaj, 11 sierpnia, umowa pomiędzy Miastem a Bankiem Polska Kasa Opieki S. A. i Centralnym Domem Maklerskim Pekao S. A., o zorganizowanie i przeprowadzenie programu publicznej emisji obligacji komunalnych.

czytaj więcej
 

III ŚWIATOWY PRZEGLĄD FOLKLORU - INTEGRACJE 2003

W czterech miastach Wielkopolski: Poznaniu, Lesznie, Szamotułach i Grodzisku Wielkopolskim, od wtorku do niedzieli (12-17 sierpnia), prezentować się będą zespoły ludowe z kraju i zagranicy w ramach III Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje 2003". Honorowym patronatem przegląd objęli minister edukacji narodowej i sportu Krystyna Łybacka, senator RP prof. Jerzy Smorawiński, prezydent Poznania Ryszard Grobelny i marszałek Wielkopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego Stefan Mikołajczak.

czytaj więcej