ŚWIADCZENIA RODZINNE

Zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych, od 1 maja wypłatę świadczeń rodzinnych przejmują gminy. W Poznaniu zadanie to będzie realizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

czytaj więcej
STRAŻNICY MIEJSCY Z BRNA Z WIZYTĄ W POZNANIU
 

STRAŻNICY MIEJSCY Z BRNA Z WIZYTĄ W POZNANIU

Jak już wcześniej informowaliśmy, w tym tygodniu - w ramach współpracy partnerskiej - gościli w Poznaniu reprezentanci Straży Miejskiej z czeskiego Brna: Petr Hub - szef delegacji - zastępca dyrektora Policji Miejskiej, Tomas Kana - zastępca szefa sektora Brno - centrum i Miroslav Bělohlávek - szef oddziału właścicieli psów. Wczoraj z gośćmi spotkał się w Urzędzie Miasta Poznania zastępca prezydenta Tomasz Kayser.

czytaj więcej
UDANY TURNIEJ SPORTOWY W ASSEN
 

UDANY TURNIEJ SPORTOWY W ASSEN

Młodzi sportowcy z Poznania, piłkarze nożni - juniorzy WKP "Lech" Poznań i piłkarze ręczni - juniorzy młodsi Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Poznaniu, uczestniczyli w XI Międzynarodowym Turnieju "Top of Holland Trophy" w holenderskim Assen.

czytaj więcej
 

POZNANIACY W "KADRZE" EUROPY

W dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 1 maja, władze Poznania chcą podarować mieszkańcom miasta wyjątkowy prezent - "Pierwsze rodzinne zdjęcie poznaniaków w Unii Europejskiej".

czytaj więcej
 

ZGŁASZANIE KANDYDATÓW DO NAGRODY NAUKOWEJ I ARTYSTYCZNEJ

Do 30 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów (wraz z uzasadnieniem) do Nagrody Naukowej, Nagrody Artystycznej, stypendiów artystycznych i stypendiów dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego, które Władze Miasta Poznania przyznają w tym roku po raz czternasty.

czytaj więcej
 

ZAPROSZENIE DLA PREZYDENTA POZNANIA DO STRASBURGA

Prezydent Ryszard Grobelny otrzymał zaproszenie od mera Strasbrga, pani Fabienne Keller, na spotkanie prezydentów stolic i głównych metropolii regionalnych państw przystępujących do Unii Europejskiej, które odbędzie się 4 i 5 maja, równolegle z otwarciem sesji Parlamentu Europejskiego.

czytaj więcej