MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄ
 

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, od 1 do 3 maja wokół hali widowiskowo - sportowej Arena przy ul. Wyspiańskiego odbędzie się "Majówka z Książką - Wielkopolskie Spotkania z Książką, Prasą, Radiem i Telewizją". Patronat honorowy nad imprezą przyjęli prezydent Poznania Ryszard Grobelny i marszałek województwa wielkopolskiego Stefan Mikołajczak.

POZNANIACY W
 

Za cztery dni, 1 maja, Polska stanie się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Dla uczczenia tego historycznego wydarzenia, władze Poznania chcą podarować mieszkańcom miasta wyjątkowy prezent - "Pierwsze rodzinne zdjęcie poznaniaków w Unii Europejskiej".

WIOSENNE PORZĄDKI - POZNAŃ 2004
 

Poznań jest czysty. Nigdy nie jest jednak tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Dlatego też zapraszamy mieszkańców Poznania w sobotę, 24 kwietnia, do udziału w akcji "Wiosenne Porządki - Poznań 2004".

 

Zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych, od 1 maja wypłatę świadczeń rodzinnych przejmują gminy. W Poznaniu zadanie to będzie realizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.