ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ROŚLIN OZDOBNYCH
 

Zapraszamy w sobotę i niedzielę (8 i 9 maja br.) na kiermasz roślin ozdobnych, sprzętu ogrodniczego i specjalistycznej literatury. Od godz. 10.00 do 17.00 na placu Wolności poznaniacy będą mogli zaopatrzyć się w rośliny ozdobne, a także uzyskać porady od fachowców dotyczące właściwego doboru roślin oraz ich pielęgnacji. Urząd Miasta Poznania organizuje kiermasz między innymi z myślą o uczestnikach XI edycji konkursu ZIELONY POZNAŃ.

 

Dzisiaj, 5 maja 2004 r., w Strasburgu, w Ratuszu Miasta, podczas spotkania Klubu Strasburskiego, prezydent Poznania Ryszard Grobelny, wspólnie z innymi członkami Klubu, podpisał ,,Deklarację o wadze dużych miast w polityce regionalnej Europy dwudziestu pięciu".

 

Z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, jutro (1 maja) wizytę w Poznaniu złożą przedstawiciele państw Unii Europejskiej - dyplomaci akredytowani w Berlinie.

MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄ
 

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, od 1 do 3 maja wokół hali widowiskowo - sportowej Arena przy ul. Wyspiańskiego odbędzie się "Majówka z Książką - Wielkopolskie Spotkania z Książką, Prasą, Radiem i Telewizją". Patronat honorowy nad imprezą przyjęli prezydent Poznania Ryszard Grobelny i marszałek województwa wielkopolskiego Stefan Mikołajczak.

POZNANIACY W
 

Za cztery dni, 1 maja, Polska stanie się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Dla uczczenia tego historycznego wydarzenia, władze Poznania chcą podarować mieszkańcom miasta wyjątkowy prezent - "Pierwsze rodzinne zdjęcie poznaniaków w Unii Europejskiej".