Obchody Święta Niepodległości
 

Jutro, 11 listopada, obchodzić będziemy 86.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwracam się z apelem do mieszkańców Poznania i instytucji o udekorowanie budynków flagami państwowymi i czynny udział w uroczystych obchodach Święta Niepodleglości.
Prezydent Miasta Poznania

25 lat współpracy partnerskiej Poznania i Hanoweru
 

Dzisiaj, 8 listopada, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyły się uroczystości z okazji 25 - lecia współpracy partnerskiej Poznania i Hanoweru. Gospodarzami spotkania byli prezydent Poznania Ryszard Grobelny i nadburmistrz Hanoweru Herbert Schmalstieg.

 

Do 31 grudnia 2004 r.przedsiębiorcy zarejestrowani w ewidencji działalności gospodarczej przez Urząd Miasta Poznania zobowiązani są do:
- uzupełnienia wpisu o numer ewidencyjny PESEL
- dostosowania zakresu prowadzonej działalności do Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

Certyfikaty Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego przyznane
 

Urząd Miasta Poznania, Cech Cukierników i Piekarzy oraz Izba Rzemieślnicza w Poznaniu są inicjatorami działań, których celem jest promocja najbardziej tradycyjnego wypieku w stolicy Wielkopolski i regionie - rogala świętomarcińskiego. Stąd wyszedł pomysł przyznawania wielkopolskim cukiernikom certyfikatów Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego potwierdzających jakość wypieków i uznających ich zgodność z tradycyjną recepturą.

 

W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada, prezydent Poznania Ryszard Grobelny o godz. 12.00 złoży kwiaty na Cmentarzu Zasłużonych (Wzgórze św. Wojciecha) na mogiłach: Stanisława Taczaka, Cyryla Ratajskiego, Władysława Marcinkowskiego, Szymona Wronieckiego, Przemysława Bystrzyckiego, Jarogniewa Drwęskiego, Hipolita Cegielskiego, Stanisława Mikołajczyka, Janusza Ziółkowskiego, natomiast o godz. 12.20 pod Pomnikiem Ofiar Sybiru i Katynia, u zbiegu ul. Fredry i Al. Niepodległości.

Nagrody Miasta Poznania dla najzdolniejszych uczniów
 

Dzisiaj, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, 28 gimnazjalistów i 35 uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało z rąk prezydenta Ryszarda Grobelnego i przewodniczącego Rady Miasta Przemysława Alexandrowicza nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w nauce.

Dodatkowe tramwaje i autobusy w okresie Wszystkich Świętych
 

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wzmocniona zostanie komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych. Ze względu na wzmożony ruch pojazdów i powstające "korki" na trasach dojazdowych do cmentarzy Poznania, najpewniejszym i najszybszym środkiem transportu będzie tramwaj.