Dziś już po raz 45. w stolicy Wielkopolski rozpoczął się Jarmark Świętojański. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, uroczyście wręczył rzemieślnikom klucze do miasta. Choć ze względu na pandemię termin i forma jarmarku musiały ulec zmianie, to na mieszkańców i turystów nadal czeka wiele atrakcji.

Zwiedzanie, uprawianie sportu czy nadrabianie książkowych zaległości - każdy ma swój plan na wymarzone wakacje. Te wszystkie aktywności łączyć będzie Letni Targ Rodzinny, który w najbliższy weekend (11-12 lipca) odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zainspiruje i podpowie, jak latem spędzać wolny czas.

Miasta w całej Polsce odchodzą od biletów jednorazowych na rzecz okresowych - dzięki temu pasażerowie przywiązują się do komunikacji publicznej na dłużej. Tzw. sieciówki pozwalają jeździć sporo taniej w porównaniu do biletów papierowych. W dodatku Poznań oferuje jedyne w swoim rodzaju "bilety przystankowe" z tPortmonetki na karcie PEKA, które także pozwalają oszczędzić pieniądze.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego zespołu szkolno-przedszkolnego na Strzeszynie, wraz z układem drogowym i bazą sportową. Obiekt stanie w rejonie ulic Rostworowskiego, Karskiego i Fieldorfa. To bardzo potrzebna inwestycja, wyczekiwana przez mieszkańców północno-zachodniej części miasta, o realizację której Miasto Poznań zabiegało od wielu lat.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Grupa MTP uruchomiły możliwość zakupu biletów online na baseny letnie. Dzięki temu poznaniacy i turyści, chcący popływać na otwartej pływalni, nie będą musieli stać w kolejkach.

Miasto pracuje nad kompleksową strategią, która ma zapobiec zwiększaniu się liczby dzików w Poznaniu. W ciągu ostatnich miesięcy problem dzikich zwierząt nasilił się - powodem była epidemia koronawirusa i zagrożenie afrykańskim pomorem świń (ASF) na terenach Wielkopolski.

Remonty łazienek, placów zabaw, boisk i sal gimnastycznych, naprawa dachów - to tylko część zadań, które będą realizowane latem w poznańskich szkołach i przedszkolach. Choć pandemia koronawirusa - z racji nieobecności uczniów - umożliwiła przeprowadzenie części robót już wcześniej, rozpoczęcie wakacji to także początek intensywnych prac budowlanych i remontowych. 

Ulica Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki z zatłoczonej samochodami przestrzeni stanie się zielonym pieszym traktem. Zgodnie z zapowiedzią mieszkańcy tego rejonu będą mogli korzystać z 30 miejsc parkingowych na parkingu na Dolnej Wildzie.

Trwają prace przy przebudowie rynku Łazarskiego. Obecnie roboty toczą się głównie pod ziemią. W czwartek przeprowadzono testy membrany, która posłuży do zadaszenia targowiska. Od wyboru rodzaju jej zadruku zależeć będzie zarówno ostateczny efekt wizualny, jak również natężenie światła pod dachem oraz komfort termiczny kupców i ich klientów.