Łąki kwietne, sportowa polana, naturalny plac zabaw, wybieg dla psów czy ogród deszczowy - to tylko niektóre propozycje zmian, jakie już niedługo mogą pojawić się w parku Kasprowicza. Nowa koncepcja zagospodarowania tego terenu jest już gotowa.

Poznańskie targowiska będą mogły nadal działać. Warunkiem jest spełnienie zaleceń wydanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Pomimo wielu sprzecznych komunikatów, jakie pojawiały się do tej pory ze strony instytucji rządowych, takie zapewnienie od Wielkopolskiego Sanepidu otrzymał w piątek prezydent Poznania.

Poznaniacy, którzy nie zdążyli zapisać się do programu Kawka Bis, będą mieli jeszcze taką szansę. W połowie kwietnia ruszy drugi nabór. W trosce o zdrowie mieszkańców miasta i pracowników urzędu wnioski należy składać listownie lub za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). 

Miasto rozważa inną lokalizację pływalni, która wcześniej miała stanąć przy parku Kasprowicza. Zgodnie z nową koncepcją obiekt miałby powstać w miejscu, gdzie obecnie znajduje się budynek byłego basenu "Olimpia", przeznaczony do rozbiórki z uwagi na zły stan techniczny. Planowane tam wcześniej Centrum Sztuk Walki zostałoby wybudowane tuż obok. 

Na noc z 10 na 11 kwietnia planowana jest zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Gdyńskiej i Poznańskiej w Koziegłowach. W miejscu skrzyżowania tych ulic powstaje pierwsze z dwóch rond planowanych w ramach przebudowy ul. Gdyńskiej na odcinku od granicy miasta Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków.

Jak pomóc szpitalom? Miasto Poznań poleca stronę internetową, która  pozwala na szybkie i łatwe zorganizowanie potrzebnej zbiórki. Za projektem stoi zespół ponad 20 osób - z Fundacji PARK, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz firmy informatycznej Clorce.

Lekarze ze szpitala w Shenzhen podzielili się swoją wiedzą o walce z epidemią wirusa SARS-CoV-2 ze specjalistami z poznańskiego szpitala im. Józefa Strusia. Rozmawiano m.in. o doświadczeniach w stosowaniu szybkich testów wykrywających koronawirusa czy schematach terapeutycznych w leczeniu zakażenia.  

Od poniedziałku, 30 marca, zostanie zwiększona częstotliwość kursowania komunikacji publicznej w godzinach szczytu. Żeby było to możliwe zostaną uruchomione wszystkie rezerwy kadrowe zachowywane dotychczas na ewentualną "czarną godzinę".

Choć wsparcie przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku szerzącej się epidemii jest zadaniem rządu, Miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących w Poznaniu działalność gospodarczą. Przygotowuje szereg rozwiązań, które mogą pomóc właścicielom firm w trudnej sytuacji.