Bezpieczniej na ul. Hetmańskiej

Od dziś (19 lipca) na kolejnym odcinku ul. Hetmańskiej zmieniona została dopuszczalna prędkość z 70 do 50 km/h. Rano zostały ustawione odpowiednie znaki. Zmiana ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie.

Zdjęcie ulicy, w centrum przejście dla pieszych i znak ograniczenia prędkości do 50 km/h - grafika artykułu
Jeszcze w tym tygodniu w rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Kolejowej wyznaczone zostanie stanowisko do kontroli policyjnej

Zarząd Dróg Miejskich wprowadza przygotowane przez Miejskiego Inżyniera Ruchu zmiany na ul. Hetmańskiej. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Od poniedziałku (19 lipca) pomiędzy ulicami Rolną i Dmowskiego można jeździć maksymalnie 50 km/h. Jako, że część z prowadzących samochody może tego nie respektować - jeszcze w tym tygodniu, w rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Kolejowej, wyznaczone zostanie stanowisko do kontroli policyjnej.

Dodatkowo w najbliższym czasie, w porozumieniu z MIR i MPK, Zarząd Dróg Miejskich przeprogramuje sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Kolejowej w tryb całodobowy. Trwają też konsultacje z Generalną Inspekcją Transportu Drogowego w sprawie możliwości zainstalowania fotoradaru w ciągu ul. Hetmańskiej.

ZDM/AW

sieci społecznościowe