Bezpłatne atrakcje podczas lata z POSiR

Basen, bowling, wycieczka, a może kajaki? W czasie wakacji warto spędzić czas z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji. Dostępna za darmo lub za symboliczną złotówkę oferta jest skierowana do dzieci i dorosłych.

Zdjęcie przedstawia ludzi na zewnętrznym basenie. - grafika artykułu
Basen, bowling, wycieczka, a może kajaki? W czasie wakacji warto spędzić czas z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji/ fot. POSiR

Zorientowanie się w wakacyjnej ofercie ułatwi specjalny kalendarz przygotowany przez POSiR. Będzie on dostępny na stronie internetowej oraz w postaci ulotek dystrybuowanych na miejskich obiektach sportowych.

Najwięcej propozycji czeka na najmłodszych. Dla dzieci i młodzieży do 17 roku życia adresowane są wycieczki, spływy kajakowe, wejścia na obiekty sportowe (baseny letnie, kryte oraz bowling) oraz zajęcia z instruktorem. W przypadku tej oferty wymagane jest, by dziecko korzystające z wybranych atrakcji, miało zapewnioną opiekę rodzica lub opiekuna.

-Te formy rekreacji od wielu lat cieszą się zainteresowaniem najmłodszych poznaniaków i poznanianek oraz ich rodziców - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Mam nadzieję, że znowu spędzimy pasjonujące momenty na wielkopolskich rzekach, w ciekawych miejscach i oczywiście na naszych obiektach. Nowością będą tutaj zajęcia z rodzinnego fitnessu i aqua aerobiku - ujawnia dyrektor Miadziołko.

Zapisy dzieci prowadzi Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. Na stronie Akcji Lato można wybrać interesującą atrakcję i pobrać regulaminy oraz dokumenty potrzebne do zapisania dziecka. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo poprzez adresy podane w regulaminach.

Zajęcia są organizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Poznaniu na 2024 rok.

Seniorzy w akcji - nowości wakacyjne

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji szykują nowość także dla mieszkanek i mieszkańców 60+. W lipcu i sierpniu do zajęć z cyklu "Seniorzy w akcji" dołączą wspólne treningi nordic walkingu. Chętni będą się spotykali nad Maltą oraz na Golęcinie. Na te zajęcia seniorzy mogą przyjść z wnukami. Udział każdorazowo wymaga wcześniejszego zgłoszenia przez Poznań Kontakt: tel. 61 646 33 44, wew. 4. Dokumenty potrzebne do zapisu oraz regulamin można znaleźć na stronie POSiR. Zgodnie z harmonogramem w czasie wakacji odbywają się także inne propozycje z cyklu "Seniorzy w akcji", takie jak brydż, tańce, szachy, aerobik oraz gry planszowe i plastyka z wnukami. Za udział w tych aktywnościach pobierana jest opłata w wysokości 1 zł.

Bezpłatną wakacyjną ofertę Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji uzupełniają koncerty Na Falach, które również można odnaleźć w stworzonym przez POSiR kalendarzu. Kontynuowane są także zapisy na półkolonie multisportowe. Więcej informacji na temat tej formy wypoczynku znajduje się na stronie POSiR.

POSiR/ AJ