Darmowe koperty przy szpitalu

Trzy koperty, na których można bezpłatnie parkować do 15 minut zostały wyznaczone na ul. Jarochowskiego przy wejściu do szpitala.

Darmowe koperty przy szpitalu, przy ul. Jarochowskiego - grafika artykułu
Trzy koperty, na których można bezpłatnie parkować do 15 minut zostały wyznaczone na ul. Jarochowskiego przy wejściu do szpitala fot. ZDM

Mają one służyć osobom, które przywożą pacjentów, odbierają bliskich z poradni albo ze szpitala Świętej Rodziny. Koperty wyznaczone zostały przy ulicy i nie są objęte płatnością tak jak sąsiednie miejsca w strefie płatnego parkowania (SPP) na Łazarzu. Jednak bezpłatnie można na nich parkować tylko do 15 minut, a następnie miejsce powinno zostać zwolnione - tak by mogli zatrzymać się na nim kolejni kierowcy.

Nad tym, by nie został przekroczony czas postoju czuwają kamery. W przypadku zatrzymania się na dłużej niż kwadrans sygnał informujący o takim fakcie wysyłany jest do najbliższego kontrolera strefy płatnego parkowania, który wystawi wezwanie za przekroczenia czasu postoju w SPP.

Podobne rozwiązania funkcjonują od ponad roku przy szpitalach na ulicach Długiej i Garbary. Dobrze się tam sprawdziły więc rozwiązanie to zostało także wprowadzone na Łazarzu.

ZDM

sieci społecznościowe