Dołącz do wolontariatu w poznańskich rodzinach

Wielu uczniów co roku zmaga się z trudnościami w nauce. Problemy z opanowaniem materiału mogą pogłębiać nierówności i wpływać na dalsze życie dzieci. W stolicy Wielkopolski wsparcie w takich sytuacjach oferują wolontariusze-korepetytorzy ze Stowarzyszenia Lepszy Świat, którzy pomagają nadrobić zaległości w szkolnych przedmiotach.  

Dwoje dzieci rozwiązuje zadania w zeszycie. - grafika artykułu
W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie działania w ramach projektu odbywają się zdalnie, fot. pixabay.com.

Stowarzyszenie Lepszy Świat poszukuje wolontariuszy do projektu "Wolontariat w poznańskich rodzinach". Dzięki swojemu zaangażowaniu ochotnicy mogą zdobyć cennedoświadczenia w nauczaniu, podnieść kompetencje komunikacyjne oraz wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach. Wolontariat to jednak przede wszystkim satysfakcja z pomagania innym. Stowarzyszenie zachęca do współpracy osoby specjalizujące się w różnych dziedzinach. 

- Obecnie szukamy głównie osób, które mogą pomóc w zdalnej nauce języka angielskiego, matematyki, geografii, fizyki, a także przy rozwijaniu zainteresowań i w odrabianiu zadań domowych dla uczniów z klas 1-3. Zapraszamy jednak do kontaktu każdego, niezależnie od specjalizacji. Możliwe, że z czasem znajdziemy osobę, która będzie potrzebowała wsparcia z innej dziedziny - mówi Jakub Wrotek ze Stowarzyszenia Lepszy Świat. 

W ramach projektu pomoc otrzymują także osoby starsze i z niepełnosprawnościami. 

- Nasi wolontariusze to osoby, które odgrywają rolę mentora dla dzieci i młodzieży lub towarzysza dla osoby z niepełnosprawnościami czy seniora. Dzielą się swoimi pasjami z drugą osobą, wspierają ją, pobudzają do działania. Zwykle spędzają 1-2 godziny tygodniowo na wspólnych spotkaniach przez co najmniej 3 miesiące - dodaje Wrotek. 

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie działania w ramach projektu odbywają się zdalnie. Zainteresowani udziałem mogą kontaktować się z koordynatorem wolontariatu, Jakubem Wrotkiem: tel. 504 383 181, e-mail: wolontariat@lepszyswiat.org.pl

"Wolontariat w poznańskich rodzinach" realizowany jest od 2007 roku przez Stowarzyszenie Lepszy Świat przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz 3 poznańskimi szkołami. W 2019 roku zaangażowanych w program było blisko 80 wolontariuszy, którzy pomogli 70 osobom. Od początku działań wsparcie otrzymało ok. 1100 osób. Więcej informacji o wolontariacie można znaleźć na stronie: http://lepszyswiat.org.pl/wolontariat-z-mopr-w-poznanskich-rodzinach/

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania oraz Programu "Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020", utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. 

JZ

sieci społecznościowe