DZIESIĘĆ LAT WSPÓŁPRACY

W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy partnerskiej o współpracy pomiędzy Poznaniem i chińskim miastem Shenzhen. Z tej okazji, na zaproszenie prezydenta Ryszarda Grobelnego do Poznania przybyła wczoraj (3 września) jego delegacja.

spotkanie z chińską delegacją - grafika artykułu
DZIESIĘĆ LAT WSPÓŁPRACY

Podczas trzydniowej wizyty goście rozmawiać będą z przedstawicielami władz Poznania, a także odwiedzą m.in. World Trade Center, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Wielkopolską Giełdę Rolno - Ogrodniczą. Dzisiaj, po południu, reprezentanci Shenzhen spotkają się w Urzędzie Miasta z zastępcą prezydenta Poznania Tomaszem J. Kayserem.
Współpraca z miastem Shenzhen rozpoczęła się w 1993 roku, podpisaniem umowy o współpracy w dziedzinach: gospodarka, handel, nauka i technika, kultura i oświata, ochrona zdrowia i lecznictwo. W kolejnych latach przedsiębiorcy z Chin wielokrotnie odwiedzali Poznań i brali udział w wielu spotkaniach z władzami miasta, a także w imprezach targowych organizowanych przez MTP. Najczęściej poruszano sprawy związane z problemami organizacji zarządzania, rozwoju gospodarczego Poznania oraz inwestycji zagranicznych. Efektem tych wizyt jest chociażby powstanie Polsko - Chińskiego Centrum Handlowego z siedzibą w Poznaniu. Poszukiwano także możliwości wymiany informacji oraz doświadczeń dziennikarskich.
W maju 2002 roku władze miasta Poznania odwiedziły Shenzhen. Celem wizyty było podsumowanie dotychczasowej współpracy oraz nakreślenie nowych jej kierunków, ze szczególnym uwzględnieniem wymiany doświadczeń laboratoriów badawczych poznańskich uczelni w dziedzinie informatyki i elektroniki oraz bioinżynierii.

sieci społecznościowe