Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK

Koncerty, pokazy taneczne i kolorowa parada - to tylko część atrakcji, które czekają na poznaniaków i turystów w ramach X Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK 2019. Swoje talenty zaprezentują zespoły artystyczne z sześciu krajów. Ich delegację złożyły wizytę w Urzędzie Miasta Poznania.

Uczestnicy Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK 2019 odwiedzili Urząd Miasta Poznania - grafika artykułu
Uczestnicy Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK 2019 odwiedzili Urząd Miasta Poznania

Udział w X Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK 2019 biorą zespoły artystyczne z sześciu krajów: Polski, Tajlandii, Rumunii, Łotwy, Słowacji i Ukrainy. Ich delegację powitał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.  

- Życzę wszystkim udanego pobytu i wielu niesamowitych przeżyć. Mam nadzieję, że wrócicie jeszcze w przyszłości do naszego pięknego miasta. Poznań to pierwsza historyczna stolica Polski. To tutaj, tysiąc lat temu rodziła się nasza państwowość. Jest to miasto o bogatej historii i tradycji, którą mam nadzieję będziecie mogli jeszcze wiele razy odkrywać - mówił do uczestników festiwalu Mariusz Wiśniewski.

Festiwal KIDS FUN FOLK 2019 rozpoczęła wtorkowa "Tramwajada". Przez miasto przejechały zabytkowe tramwaje. Celem przejażdżki było zaprezentowanie naszego miasta zagranicznym gościom oraz zaproszenie mieszkańców na otwarte koncerty. W środę ulicami Poznania przeszła kolorowa parada. O godz. 17 rozpoczął się koncert w parku Wilsona. To nie koniec atrakcji. W sobotę na osoby spragnione artystycznych wrażeń czekają pokazy taneczne. W Miasteczku Festiwalowym będzie można posłuchać koncertów i wziąć udział w konkursach ludowych.  Finał festiwalu zaplanowano na niedzielę - zwieńczy go koncert w parku Wilsona.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie festiwalu.

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK jest organizowany od 2010 r. To święto muzyki, tańca i śpiewu, kultywujące i upowszechniające dorobek dziedzictwa kulturowego wielu narodowości. Odbywa się na terenie Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego i Województwa Wielkopolskiego. Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży, jak również do mieszkańców i turystów regionu. Wydarzenie nie ma charakteru konkursu. Nagrodą dla młodych wykonawców są gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności. Pomysłodawczynią festiwalu jest Jadwiga Banaś, choreograf, nauczyciel tańca i kierownik Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia - Poznań", który działa w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3.  

AJ

sieci społecznościowe