Miejska choinka rozświetliła Poznańskie Betlejem!

W sobotę 6 grudnia punktualnie o godzinie 17.00 tuż obok Ratusza rozbłysła 12 metrowa miejska choinka. Tym akcentem na dobre rozpoczął się w Poznaniu Festiwal Zimowych Emocji, a Stary Rynek zamienił się w Poznańskie Betlejem. W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia mieszkańców czeka moc atrakcji. Poza choinką, szopką, targiem i koncertami, prosto z Finlandii przyjedzie do nas również prawdziwy Święty Mikołaj. 13 i 14 grudnia po raz 9. odbędzie się słynny już międzynarodowy festiwal rzeźby lodowej.

Fot.: Przemysław Szyszka - grafika artykułu
Fot.: Przemysław Szyszka

Zimowe Emocje rozpoczęły się już 4 grudnia przedświątecznym staromiejskim targiem. Można zakupić tam regionalne produkty i prezenty oraz skosztować tradycyjnych potraw. W Dzień Świętego Mikołaja wystartował również cykl koncertów i spektakli teatralnych, które potrwają do 21 grudnia. Lista ze wszystkimi atrakcjami w Poznańskim Betlejem znajduje się w załączniku.

Dla małych poznaniaków nie lada gratką mogą okazać się trwające od 6 do 15 grudnia Dni Finlandii, organizowane przez członków Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Fińskiej i Skandynawskiej. Główną atrakcją akcji będzie z pewnością pierwsza w Poznaniu wizyta prawdziwego Świętego Mikołaja z Rovaniemi, która odbędzie się 14 grudnia. Więcej informacji o Dniach Finlandii na stronie Konsulatu Honorowego Finlandii w Poznaniu - http://www.finlandia-konsulat.pl/.

Od 9 lat w okresie przedświątecznym mieszkańcy Poznania podziwiają zmagania lodowych rzeźbiarzy z całego świata. Tak będzie również w tym roku. W sobotę 13 grudnia rozpocznie się dwudniowy festiwal rzeźby lodowej - Stihl POZnan Ice Festiwal. Pierwszego dnia konkursu uczestnicy powalczą odtwarzając zadany wzór. W niedzielę zawodnicy stworzą rzeźby według własnych projektów.

Równolegle odbywać się będzie także Winter Camp. To efekt współpracy miasta ze stowarzyszeniem Woda Góry Las. W programie takie zimowe atrakcje, jak wspinaczka na ścianę lodową, zawody w wiszeniu na czekanach, pokazy sprzętu alpinistycznego, szkolenia i spotkania z gośćmi specjalnymi.

W trakcie Festiwalu Rzeźby Lodowej będzie można otrzymać pamiątkową koszulkę Check-in Poznań. Wystarczy opublikować na Instagramie zdjęcie z wydarzenia i oznaczyć je jako #icefest. Koszulkę dostaniemy po pokazaniu zdjęcia w Centrum Informacji Turystycznej przy Starym Rynku (w weekendy czynne od 10 do 17). Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Festiwal Zimowych Emocji zakończy przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. 21 grudnia harcerze przekażą mieszkańcom ogień z groty narodzenia Jezusa w Betlejem.

PI/IS

Załączniki

sieci społecznościowe