Fundusz Samorządów Uczniowskich - nabór wniosków

Rusza V edycja konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskanie środków na realizację własnych pomysłów. Aplikacje należy składać do 13 lutego.

Zdjęcie przedstawia młodych ludzi siedzących na dmuchanych pufach. Widać na nim także stół do piłkarzyków oraz kwiaty w doniczkach. - grafika artykułu
W ostatnich czterech edycjach konkursu udało się zrealizować już ponad 100 ciekawych pomysłów. Z inicjatywy uczniów w szkołach powstawały m.in. strefy relaksu

Konkurs adresowany jest do uczniów i uczennic poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wsparcie działań młodych osób, zaangażowanych w rozwój swojej szkoły i  życie miasta. Inicjatywa ma zachęcić młodzież do aktywności i wpływania na swoje najbliższe otoczenie. 

Samorządy uczniowskie, pod okiem opiekunów i przy wsparciu merytorycznym Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP, uczą się pozyskiwać dofinansowanie na projekty związane np. z zainteresowaniami naukowymi, kształtowaniem postaw obywatelskich, wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi lub integracją. Przed każdą edycją konkursu organizowane są warsztaty dotyczące tworzenia projektów oraz współpracy w zespole. 

FILM

- Realizowane projekty angażują całą społeczność uczniowską i uczą młodzież działać zespołowo. Cieszymy się, że dzięki środkom Miasta w ostatnich czterech edycjach konkursu udało się zrealizować  już ponad 100 ciekawych pomysłów. Młodzież zorganizowała m.in. różnorodne warsztaty i projekty edukacyjne, wydarzenia sportowe oraz spotkania tematyczne. W wielu szkołach powstały atrakcyjne dla uczniów strefy do nauki i wypoczynku - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.

Uczniowie będą mogli pozyskać do 2 000 zł na projekt. W przypadku zespołów szkół ponadpodstawowych będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ placówki, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 70 tys. zł.

FILM

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy przesyłać do 13 lutego wyłącznie w postaci elektronicznej (format Word), za pośrednictwem platformy ePUAP, na adres skrytki Urzędu Miasta Poznania na ePUAP:/UMPoznan/SkrytkaESP. Dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Poznania

"Fundusz Samorządów Uczniowskich" utworzono z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Konkurs jest elementem "Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025".

Więcej informacji na temat konkursu udziela Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

WRMiWM/ AJ

sieci społecznościowe