Gdzie i kiedy wyrzucać choinki?

Świątecznego drzewka nie można zwyczajnie wyrzucić na śmietnik. Trzeba je najpierw pociąć na kawałki i włożyć do odpowiedniego pojemnika lub poczekać, aż odbierze je Związek Międzygminny GOAP - za pośrednictwem firm wywożących odpady.

Dokładną datę odbioru można poznać na stronie GOAP
Dokładną datę odbioru można poznać na stronie GOAP

Są dwa sposoby, by legalnie pozbyć się żywej choinki. Można ją wyjąć z doniczki, pociąć na mniejsze kawałki i wrzucić do pojemników na odpady biodegradowalne (dla nieruchomości wielorodzinnych - do pojemnika na odpady zielone).

Można też oddać choinkę w całości. Trzeba ją wcześniej wyjąć z doniczki i usunąć ziemię z korzeni, a następnie wystawić przy śmietniku w odpowiednim terminie. Dokładną datę odbioru można poznać na stronie GOAP: https://www.goap.org.pl/

O wywozie choinek przypomina też Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który postanowił przeprowadzić akcję informacyjną wśród swoich najemców.

- Akcja pod hasłem "Choinka? Nie wrzucaj" ma przypomnieć poznaniakom, że nie należy wrzucać choinki do śmietnika - mówi Łukasz Kubiak, koordynator ds. relacji społecznych ZKZL. - Zalecamy mieszkańcom, żeby na stronie GOAP sprawdzili harmonogram wywozu choinek.

AW