Historie zbudowane z LEGO

Mówi się o nich, że są najlepszą zabawką świata, bo można z nich zbudować wszystko. Dowodem na to jest wystawa, która 22 października otworzy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. HistoryLand to wydarzenia z przeszłości odtworzone z klocków LEGO.

Zdjęcie przedstawia bramę Stoczni Gdańskiej wykonaną z klocków lego. - grafika artykułu
HistoryLand to wydarzenia z przeszłości odtworzone z klocków LEGO/ fot. MTP

12 tysięcy rycerzy na koniach stojących w bojowym szyku i gotowych iść do ataku w bitwie pod Grunwaldem. Żaglowce na spienionym morzu, uczestniczące w bitwie pod Oliwą. Pancernik Schleswig-Holstein szykujący się do ataku na Westerplatte. Lech Wałęsa niesiony przez tłum przed bramą Stoczni Gdańskiej. Wszystko misternie odtworzone z półtora miliona klocków LEGO.

To jednak nie będą statyczne kompozycje. Klocki ożyją dzięki efektom specjalnym. Klasztor na Monte Cassino zapłonie, w czasie bitwy pod Oliwą zmieniać się będzie pogoda, a Smok Wawelski będzie ziać ogniem.

- Ta wystawa będzie zaskakiwać, bo połączenie klocków z nowoczesnymi technologiami daje niesamowity efekt - przekonuje Konrad Fleśman, dyrektor grupy produktów Grupy MTP. - Mam nadzieję, że wywoła zainteresowanie historią. Bo co do tego, że wzbudzi zachwyt klockami LEGO - nie mam najmniejszych wątpliwości - dodaje.

HistoryLand mieścić się będzie w pawilonie 3a Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wejście zlokalizowane jest od strony ul. Bukowskiej (naprzeciwko Bałtyku). Wystawa czynna będzie przez dwa lata, a zwiedzać ją można od środy do niedzieli w godz. 10:00-18:00. Bilety są już dostępne na platformie ToBilet.pl.

MTP