IV Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej

Już jutro, w sobotę 12 grudnia, w godzinach od 9.00 do 17.00 trwać będzie na poznańskim Starym Rynku IV Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej - jedyna tego typu impreza w Polsce.

Festiwal 2008 - grafika artykułu
Festiwal 2008

W konkursie udział weźmie 12 zespołów z całego świata, między innymi z Alaski, Francji, Rosji i Kanady. Staranny dobór uczestników gwarantuje niezwykłe widowisko podczas tworzenia rzeźb i najwyższej jakości efekty ich pracy.

Przez kilka godzin przy użyciu pił mechanicznych, żelazek i gorącej wody artyści tworzyć będą niepowtarzalne dzieła o tematyce zimowej. Najpiękniejsza rzeźba lodowa wybrana zostanie głosami publiczności.

Przed ogłoszeniem wyników, o godzinie 17.15, specjalnie z tej okazji zagra Ray Wilson z towarzyszeniem brata Steve Wilsona i pianisty Filipa Wałcerza.

Rzeźby lodowe, oświetlone i ustawione na specjalnie rozstawionych podestach, przy ujemnej temperaturze powietrza mogą pozostać na Starym Rynku nawet tydzień!

W niedzielę, 13 grudnia, w godzinach od 11.00 do 13.00 wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w Warsztatach Rzeźby Lodowej, specjalnie przygotowanych przez artystów rzeźbiarzy, biorących udział w festiwalu.

IV Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej inauguruje jubileuszowe, 10. Betlejem Poznańskie, na które zapraszamy mieszkańców i gości od 12 do 20 grudnia.

sieci społecznościowe