Jesienna włóczęga rodzinna

Poznańskie Centrum Dziedzictwa rusza z cyklem spacerów dla rodziców z dziećmi pt. "Jesienna włóczęga rodzinna". Każda przechadzka to inny temat i trasa, ale także nieoczekiwane wyzwania. Będzie aktywnie, klimatycznie, a czasem z dreszczykiem. Jest to świetna okazja, aby poznać miasto z nowej perspektywy i spojrzeć na jego elementy w nieszablonowy sposób.

Panorama Poznania. - grafika artykułu
Jesienna włóczęga rodzinna, fot. fotoportal.poznan.pl/Robert Woźniak.

Wydarzenie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat. Bilety w cenie 10 zł są dostępne na www.bramapoznania.pl. Czas trwania jednego spaceru to ok. 90 minut. Zajęcia 6 listopada i 11 grudnia będą dodatkowo tłumaczone na polski język migowy.

- Przechadzki udowodnią, że nie ma złej pogody, a każda okazja jest dobra, aby spędzić wspólnie czas. Jesienna aura lubi płatać figle, dlatego warto zabrać ze sobą ciepłe rzeczy, gorącą herbatę w termosie i wyruszyć w 5 minipodróży po Poznaniu i odkryć na nowo miasto - mówią organizatorzy wydarzenia. 

Co kryje rzeka

Jakie sekrety skrywają rzeczne głębiny? Co się stało z poznańskimi wyspami i jak zmieniła się rzeka i jej okolice? Jakie ślady przeszłości można odkryć pod wodą i na brzegach Warty? Przed chętnymi wyprawa do świata portów, podróżników, dawnych cechów, niebezpiecznych żywiołów i nieistniejących już wysp.

2 października, godz. 11:00

Miejsce zbiórki: ul. Estkowskiego przy zejściu w stronę Starego Portu

Sprzedaż biletów już ruszyła

Nawiedzona wyspa

Czas na jesienne, straszne historie z Ostrowa Tumskiego. Jakie duchy i stwory kryją się na poznańskiej wyspie? Jakie legendy i historie o niewyjaśnionych wydarzeniach i postaciach przekazują sobie od wieków poznaniacy i poznanianki? Przed uczestnikami seria zagadek do rozwikłania.

23 października, godz. 11:00

Miejsce zbiórki: przed wejściem do Galerii Śluza (od strony ul. Dziekańskiej)

Sprzedaż biletów rusza: 5.10.2021 r.

Pomniki stroją miny

Mogą być małe jak krasnale i ogromne jak budynki. Niektóre siedzą na ławkach, inne tańczą, a jeszcze inne dumnie stoją na podwyższeniu. Jakie naprawdę są poznańskie pomniki, które codziennie mijamy na ulicach? Czy potrafią stroić miny? Jakie opowieści skrywają? Spacer będzie tłumaczony na polski język migowy.

6 listopada, godz. 11:00

Miejsce zbiórki: fontanna przy Teatrze Wielkim (ul. Fredry)

Sprzedaż biletów rusza: 19.10.2021 r.

Miasto na starych fotografiach

Czy poznalibyście Poznań ze starych fotografii? Jak zmieniło się centrum miasta i jakie opowieści skrywają nieistniejące już miejsca? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę na podstawie zdjęcia? Pora na podróż w czasie do miasta z dawnych klisz. Przygotujcie swoje aparaty i smartfony do robienia zdjęć. 

20 listopada, godz. 11:00

Miejsce zbiórki: Zamek Cesarski (ul. Św. Marcin)

Sprzedaż biletów rusza: 3.11.2021 r.

Światła, świecidełka, elektryczność

Jak było rozświetlone miasto na przestrzeni wieków? Kim byli ludzie odpowiedzialni za oświetlenie ulic? Jak światła wpływają na otoczenie? Spacer śladami świetlistej przeszłości i współczesności Poznania. Przechadzka będzie tłumaczona na polski język migowy.

11 grudnia, godz. 11:00

Miejsce zbiórki: Amfiteatr w parku Stare Koryto Warty

Sprzedaż biletów rusza: 23.11.2021 r.

KK

sieci społecznościowe