Jubileusze par małżeńskich

Ponad 30 par odebrało w środę w urzędzie miasta Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dwie z nich obchodziły nie 50, a 60 rocznicę ślubu. Wyjątkowe wyróżnienia wręczył małżonkom Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.  

Na zdjęciu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, przypina medal mężczyźnie - grafika artykułu
Każde z uhonorowanych małżeństw oprócz medalu otrzymało także list gratulacyjny oraz kwiaty

- Wręczanie tych wyróżnień jest jednym z moich najprzyjemniejszych obowiązków - mówił prezydent miasta. - Nie ma piękniejszego widoku niż pary, które mimo upływu czasu nadal potrafią się wspierać. Dziękuję Państwu za to, że dotrzymujecie przez tak wiele lat przyrzeczeń złożonych w dniu ślubu. Jesteście wzorem nie tylko dla swoich dzieci i wnuków, ale także dla wszystkich poznaniaków. Cieszę się, że mogę z Państwem być w tym doniosłym momencie życia!

Każde z uhonorowanych małżeństw oprócz medalu otrzymało także list gratulacyjny oraz kwiaty. Zebrani w Sali Białej małżonkowie i ich goście mogli też wysłuchać krótkiego koncertu fortepianowego. 

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są parom z co najmniej 50-letnim stażem przez Prezydenta RP. Aby je otrzymać, należy złożyć wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego. 

JZ

sieci społecznościowe