Kaponiera z nowym oznakowaniem

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Kaponierze. Pas rowerowy jest już przeniesiony, trwają prace na ulicy Roosevelta. Drogowcy zmieniają oznakowanie wieczorami i nocami, by nie utrudniać przejazdów przez rondo.

Pas rowerowy przeniesiony - kierowcy mogą korzystać z aż czterech pasów ruchu
Pas rowerowy przeniesiony - kierowcy mogą korzystać z aż czterech pasów ruchu

Pas rowerowy na ul. Święty Marcin, służący do jazdy na wprost w kierunku ul. Zwierzynieckiej,  jest już przeniesiony. Dzięki temu kierowcy mogą korzystać z aż czterech pasów ruchu. Dwa z nich przeznaczone są dla jadących w lewo (w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich). Osobny pas zyskali kierowcy jadący na wprost, a skrajny prawy pas przeznaczono dla tych, którzy chcą jechać w stronę ul. Roosevelta. Usprawni to ruch wyjeżdżających z centrum i pomoże zmniejszyć emisję spalin.

W poniedziałek (12 sierpnia) rozpoczęły się prace związane ze zmianą oznakowania poziomego na jezdni ul. Roosevelta, od strony mostu Dworcowego, przy dojeździe do ronda Kaponiera. Lewy skrajny pas jezdni będzie przeznaczony do skrętu w ulicę Zwierzyniecką, dwa środkowe do jazdy na wprost, a prawy - dla jadących w stronę ul. Św. Marcin. Dzięki temu jadący na wprost zyskają dwa odrębne pasy i nie będą blokowani przez skręcających w lewo. Prace potrwają maksymalnie do środy (14 sierpnia).

Zmieniła się też sygnalizacja: na czas wymiany oznakowania włączono światło żółte pulsujące. Całość prac związanych z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu ma zakończyć się do 15 sierpnia.

Więcej informacji o zmianach na Kaponierze można znaleźć na stronie internetowej: http://www.poznan.pl/mim/info/news/zmiana-organizacji-ruchu-na-rondzie-kaponiera,135625.html

 AW/ZDM