Kolejna edycja programu "Mieszkanie do remontu"

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych po raz drugi w tym roku organizuje akcję "Mieszkanie do remontu". Tym razem można ubiegać się o 27 lokali w ciekawych lokalizacjach i o dużym zróżnicowaniu powierzchni mieszkań.

Na zdjęciu duży pokój w kamienicy - do remontu. W centrum duże, otwarte drzwi - grafika artykułu
Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku

Poprzednia odsłona miała miejsce w pierwszym kwartale tego roku i cieszyła się dużą popularnością wśród poznanianek i poznaniaków. Do spółki wpłynęło ponad 400 wniosków. Do wyremontowania było 25 lokali, z czego większość znalazła już nowych właścicieli.

- W drugiej tegorocznej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 27 mieszkań do remontu - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. - W majowej edycji będą do dyspozycji zarówno mieszkania małe, jedno- i dwupokojowe, jak i duże, posiadające cztery i pięć pokoi. Ich powierzchnia waha się między 27,5 a 176 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu poznaniacy będą mogli wybrać lokale odpowiednie dla ich potrzeb. 

Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program "Mieszkanie do remontu" przygotowany jest dla osób, które z przyczyn materialnych nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku na własne mieszkanie lub nie stać ich na długoterminowy najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe "M", które po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć na czas nieokreślony.

Podobnie jak w pierwszej tegorocznej edycji programu - oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do 31 maja 2021 roku przez podstronę internetową: zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się także na stronie internetowej spółki.

AW/ZKZL

sieci społecznościowe