Kolejna łazarska ulica bardziej zielona

Ostatniego dnia listopada rozpoczną się roboty związane z nasadzeniami roślin na ul. Karwowskiego.

Ulica Karwowskiego przed nasadzeniami - grafika artykułu
Ostatniego dnia listopada rozpoczną się roboty związane z nasadzeniami roślin na ul. Karwowskiego fot. ZDM

Droga łącząca ul. Łukaszewicza i ul. Kolejową wzbogaci się wkrótce o ponad 500 metrów kwadratowych przestrzeni, na której posadzona zostanie nowa zieleń, w tym dwa drzewa. Na ul. Karwowskiego odbrukowany będzie obszar, który nie jest wykorzystywany przez pieszych i parkujące auta. Najwięcej miejsca pod nasadzenia zyska północna strona ulicy, gdzie w ramach wprowadzania na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania przeniesiono miejsca postojowe z chodnika na jezdnię.

W związku z dużym zacienieniem ulicy Karwowskiego, posadzone zostaną tutaj cieniolubne byliny i krzewy, a istniejąca aleja lipowa będzie uzupełniona dwoma nowymi drzewami. Umowa z wykonawcą obejmuje również okres rocznej ich pielęgnacji.

Prace na ul. Karwowskiego rozpoczną się 30 listopada i zgodnie z umową powinny zakończyć się do połowy grudnia. Ich koszt to 190 tysięcy złotych. Projekt jest realizowany we współpracy z Radą Osiedla św. Łazarz.

Od 30 listopada na ul. Karwowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się o czym informuje umieszczone tam oznakowanie. W przypadku jego nieprzestrzegania samochody będą odholowywane.

ZDM

sieci społecznościowe