Konsultacje społeczne na Jeżycach

Od 13 października trwają konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zmian organizacji ruchu na Jeżycach. 17 i 18 października w dwóch szkołach odbędą się spotkania warsztatowe z tym związane.

Trwają konsultacje społeczne na Jeżycach - grafika artykułu
Trwają konsultacje społeczne na Jeżycach

- Koncepcja powstała, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Jeżyc - informuje Agata Kaniewska, z Zarządu Dróg Miejskich. - Ograniczenie ruchu tranzytowego, zmiany relacji na skrzyżowaniach i kierunków jazdy to tylko część propozycji, które znalazły się w koncepcji nowej organizacji ruchu na Jeżycach.

Z uwagi na zakres i złożoność przedsięwzięcia konsultacje społeczne tego projektu podzielone będą na dwa etapy. W pierwszym będziemy opiniować rozwiązania sieciowe, czyli ogólną organizację ruchu na terenie osiedla. Mieszkańcy mogą analizować dwa warianty zmian, z których pierwszy przewiduje ograniczenie ruchu tranzytowego, a drugi jego całkowite uniemożliwienie.
Szczegółowy opis powyższych zmian można znaleźć na stronie zdm.poznan.pl w zakładce Projekty drogowe. Można się tam zapoznać się z koncepcją, a także z innymi materiałami przygotowanymi z myślą o konsultacjach (m.in. mapkami symulacji natężenia ruchu w godzinach porannych i popołudniowych, mapki z możliwymi przejazdami tranzytowymi, wynikami badań ankietowych przygotowanych przez Radę Osiedla Jeżyce).
Uwagi, opinie i propozycje odnośnie I etapu można przesyłać na adres: jezyce@zdm.poznan.pl  w terminie do 27 października br. ZDM, wraz z Radą Osiedla Jeżyce, zachęca do wzięcia udziału w geodyskusji, która prowadzona jest na stronie internetowej www.jezyce.geodyskusja.pl

W najbliższy wtorek i środę można wziąć udział w spotkaniach warsztatowych. We wtorek, 17 października, spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 23 na ul. Norwida 21, o godz. 17:00 (sala multimedialna na czas prezentacji, a następnie do holu na warsztaty), natomiast dzień później, 18 października w Szkole Podstawowej nr 36 na ul. Słowackiego 54/56, również o godz. 17:00 (mała salka sportowa na czas prezentacji a następnie do świetlicy szkolnej na warsztaty).

Załączniki

sieci społecznościowe