Kontynuacja prac na ul. Garbary

Kolejny etap remontu nawierzchni na ul. Garbary rozpocznie się  w poniedziałek, 30 marca. Roboty prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Wielką niemal aż do ul. Estkowskiego. Prace są związane z powstaniem buspasa na ul. Garbary.

Kontynuacja prac na ul. Garbary - grafika artykułu
Kontynuacja prac na ul. Garbary

Dzięki temu kierowcy i rowerzyści na kolejnym odcinku ul. Garbary zyskają nową i wygodną nawierzchnię do poruszania się. Prace, które potrwają do 5 kwietnia spowodują znaczne zmiany w organizacji ruchu.

Zamknięty zostanie wyjazd z ul. Wielkiej w ul. Garbary oraz prawy pas ul. Garbary na odcinku od ul. Wielkiej w kierunku ul. Estkowskiego do wysokości posesji nr 78 (ok. 50 m za ul. Szyperską). Utrzymany zostanie wjazd i wyjazd w ul. Szyperską. Przystanek autobusowy na ul. Garbary zostanie przeniesiony przed ul. Wielką.

Na ul. Mostowej objazd zamkniętego wyjazdu ul. Wielkiej w kierunku północnym zostanie poprowadzony przez ul. Grobla (jednokierunkowa w stronę Garbar) i ul. Garbary (dwukierunkowa od ul. Grobla do ul. Estkowskiego).

W związku z zamknięciem wylotu z ul. Wielkiej w ul. Garbary, z ul. Mostowej w kierunku północnym możliwy będzie jedynie skręt w prawo w ul. Ewangelicką i plac Międzymoście. Dalszy ciąg ul. Mostowej będzie jednokierunkowy w przeciwnym kierunku.

Objazd na południe od strony ul. Wielkiej zostanie poprowadzony ul. Mostową i ul. Grobla. Na ul. Mostowej od ul. Wielkiej do ul. Woźnej kierunek ruchu zostanie odwrócony, a dalej do ul. Grobla będzie ona dwukierunkowa.

W rejonie zaplanowanych prac obowiązywać będzie zakaz parkowania. Informują o tym ustawione już wcześniej znaki. Pozostawione pojazdy będą odholowane.

Równocześnie do prac na ul. Garbary powstaje też trzeci pas ruchu na ul. Jana Pawła II (za dworcem autobusowym w kierunku ul. Baraniaka). Póki co nie generują one utrudnień w ruchu samochodowych, ponieważ toczą się na części trawnika oraz chodnika z drogą rowerową. 

ZDM

Załączniki

sieci społecznościowe