Które szkoły i przedszkola strajkują?

Wstępnie udział w strajku zadeklarowało około 80 procent poznańskich szkół i przedszkoli, czyli zdecydowana większość. Zobacz, czy na liście protestujących placówek jest także ta, do której chodzi Twoje dziecko!

Wstępnie udział w strajku zadeklarowało około 80 procent poznańskich szkół i przedszkoli, czyli zdecydowana większość - grafika artykułu
Wstępnie udział w strajku zadeklarowało około 80 procent poznańskich szkół i przedszkoli, czyli zdecydowana większość

To, które placówki ostatecznie przystąpią do protestu oraz jaką formę przybierze będzie wiadomo dopiero w poniedziałek rano. Na ten moment udział w strajku deklaruje około 80 proc. poznańskich szkół i przedszkoli.

Są placówki, które mimo przystąpienia do strajku nadal będą zajmować się dziećmi. To jednak niewielka liczba. W większości szkół i połowie przedszkoli nauczyciele zamierzają odmówić prowadzenia jakichkolwiek zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

Lista szkół i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Poznań, deklarujących przystąpienie do strajku oraz tych, które nie biorą w nim udziału znajduje się w załączniku.

Poznańskie instytucje na czas strajku przygotowały alternatywną ofertę zajęć dla uczniów. Niektóre z nich, jak np. osiedlowe domy kultury, zapewniają pełną opiekę. Są też propozycje, np. zajęcia na miejskich obiektach sportowych oraz w instytucjach kulturalnych, skierowane do dzieci z opiekunami lub młodzieży, które takiej opieki nie potrzebują. W sumie pomoc podczas strajku nauczycieli zaoferowało około 30 instytucji kultury i sportu. Pełna lista propozycji jest dostępna na poznan.pl 

Więcej na temat działań Miasta Poznania w sprawie protestu nauczycieli można przeczytać na stronie Poznan.pl.

Załączniki

sieci społecznościowe