"Kwiatek dla Seniora"

Jak sprawdzić przyjemność pensjonariuszom domu pomocy społecznej? Wystarczy podarować rośliny doniczkowe, które pomogą stworzyć domową atmosferę i przyjazny klimat w pokojach. Do inicjatywy grupy "Widzialna Ręka" przyłączył się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Na zdjęciu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, trzymający w rękach dużą roślinę doniczkową - grafika artykułu
Rośliny można zostawiać w portierni DPS przy ul. Bukowskiej 27/29

- Podarowanie rośliny to drobny, ale ważny gest - mówi prezydent Poznania. - W prostocie tej akcji tkwi jej siła. Nie trzeba wiele, by do niej dołączyć. Każdy, kto ma w domu nadmiarową, żywą i ładną roślinę doniczkową, może przekazać ją pensjonariuszom DPS. 

Mieszkańcy DPS nr 1 przeprowadzają się właśnie do nowej siedziby na Strzeszynie. W nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami budynku już wkrótce zamieszka około stu pensjonariuszy z ul. Bukowskiej. Rośliny pomogą im zaaklimatyzować się w nowej przestrzeni.

- Pomysł wyszedł od jednego z pracowników DPS, z którym współpracowaliśmy już wcześniej, podczas poprzedniej fali pandemii, prowadząc zbiórkę dla domów pomocy społecznej - wyjaśnia Paulina Dawid z nieformalnej grupy "Widzialna Ręka". - Chcieliśmy, zeby pensjonariusze, którzy już wkrótce przeprowadzą się do nowego budynku, mieli w swoich pokojach rośliny. Pomoże to wprowadzić domową atmosferę, będzie tam po prostu przytulniej. Dodatkowym plusem jest też fakt, że część seniorów lubi zajmować się roślinami, więc będzie to dla nich miłe zajęcie.

 Rośliny można zostawiać w portierni DPS przy ul. Bukowskiej 27/29 z dopiskiem: Kwiatek dla Babci/Dziadka.

Więcej informacji: facebook.com/Pozarzadowy.Poznan

AW

sieci społecznościowe