Lato na Targach: zdrowe i aktywne wakacje

Siódma  edycja "Lata na Targach" rozpoczęła się 10 lipca i trwać będzie do 25 sierpnia. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich najmłodsi przez siedem tygodni będą mogli korzystać z placu zabaw, zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz codziennych animacji. Na tym jednak nie koniec - z myślą o dorosłych, w ramach "Lata na Targach" będzie działać kino plenerowe oraz warsztaty prozdrowotne, które mają na celu promocję zdrowia i bezpieczeństwa.

Siódma edycja "Lata na Targach" rozpoczęła się 10 lipca i trwać będzie do 25 sierpnia
Siódma edycja "Lata na Targach" rozpoczęła się 10 lipca i trwać będzie do 25 sierpnia

- Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. "Lato na Targach" to wydarzenia dla wszystkich. Zapraszamy całe rodziny, międzypokoleniowo - rodziców z dziećmi, seniorów z wnukami. Przez cały lipiec i sierpień będzie się działo coś ciekawego - powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania..

W programie znajdą się różne atrakcje, jak np. zajęcia piłkarskie, które prowadzone są przez Akademię Reissa. W jednej z hal będzie także możliwość zagrania w koszykówkę oraz wzięcia udziału w warsztatach rolkowych z instruktorem. Tegoroczna edycja obfituje w nowości, do których można zaliczyć m.in. hulajnogi elektryczne, służące przejażdżkom alejkami targowymi.

W każdą środę i czwartek w ramach kina plenerowego wyświetlane będą pokazy filmowe. Mieszkańcy miasta będą mieli możliwość zobaczenia największych hitów ostatnich miesięcy, np. "Bohemian Rhapsody", "Green Book" czy "Zimna Wojna".

Ponadto, miłośnicy zdrowego trybu życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich i porad medycznych. "Lato zdrowe i międzypokoleniowe", organizowane z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych UMP, w swoim programie przewiduje pomiary ciśnienia, badania EKG i słuchu, czy badanie poziomu CO w wydychanym powietrzu. Osoby zainteresowane historią w każdy piątek będą mogły zwiedzać teren targów oraz uczestniczyć w grach miejskich związanych z PeWuKą, która prezentuje dorobek niepodległościowy Polski.

- Bardzo pokochaliśmy ten projekt. Kontynuujemy go z coraz większym zaangażowaniem. Poznaniacy coraz liczniej odwiedzają "Lato na Targach" - powiedziała w trakcie wakacyjnej odsłony "Czytam i Czuję" Elżbieta Roeske, wiceprezes Grupy MTP.

Na chcących odpocząć rodziców będą czekały leżaki, hamaki, znakomite tytuły czytelniane, a także towarzystwo przydatnej, szczególnie w upalne dni - fontanny. W tym czasie dzieci znajdą się pod opieką animatorów, którzy zadbają o ich rozrywkę.

Wszystkie atrakcje oferowane w ramach "Lata na Targach" są bezpłatne. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia i harmonogramu wydarzenia, można znaleźć na stronie Lata na Targach.

VL