LATO nie_LETNIE w Poznaniu [AKTUALIZACJA]

Miasto Poznań zaprasza dzieci w wieku do 10 lat do udziału w akcji  "LATO nie_LETNIE." Bezpłatne vouchery do teatrów, kin, zoo, palmiarni, na miejskie baseny i do Bramy Poznania czekają na młodych poznaniaków i ich rodziców. Można je wymienić na bilety - większość z nich również jest darmowa, niektóre kosztują symboliczną złotówkę. 

Plakat zapowiadający akcję LATO nie_LETNIe - grafika artykułu
Pierwsze vouchery będą wydawane 14 lipca

17.08.2020, AKTUALIZACJA

spektakle pt. "Pchła Szachrajka" w Teatrze Muzycznym zostają przeniesione z 19 sierpnia na 26 sierpnia oraz z 20 sierpnia na 27 sierpnia. Godziny pozostają bez zmian. Istnieje możliwość wymiany voucherów w Kasie Teatru przed spektaklem. Pobrane bilety zachowują ważność. W razie pytań można kontaktować się z Biurem Obsługi Widza Teatru Muzycznego: tel. 511 433 616, 502 751 213, e-mail: bow@teatr-muzyczny.poznan.pl. 17 i 18 sierpnia Kasa Teatru będzie nieczynna.

14.08.2020, AKTUALIZACJA

Spektakl "Pchła Szachrajka", który miał odbyć się w Teatrze Muzycznym 19 i 20 sierpnia zostaje odwołany. O nowym terminie poinformujemy wkrótce. Nadal zapraszamy po odbiór voucherów na pozostałe atrakcje. 

24.07.2020, AKTUALIZACJA

28 lipca Miasto Poznań będzie wydawało vouchery w ramach akcji "'LATO nie_LETNIE'' na ofertę sierpniową

Vouchery do wyczerpania zapasów będą wydawane w Poznańskim Centrum Świadczeń

  • ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15;
  • ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15;

oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych

  • ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18

______________

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, miasto zrezygnowało z organizacji tradycyjnych półkolonii miejskich w szkołach. Przygotowało jednak atrakcyjną ofertę wydarzeń i bezpłatnych wejściówek do poznańskich teatrów, basenów, kin, zoo oraz Palmiarni Poznańskiej i Bramy Poznania.

- Ostatnie miesiące były szczególnie trudne dla uczniów i ich rodziców, którzy dzielili czas między wsparcie swoich dzieci w nauce a aktywność zawodową - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Gdy rozpoczęły się wakacje, wraz z nimi pojawiły się również nowe potrzeby. Oferta miasta pomoże zorganizować dzieciom czas wolny przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zainteresowani udziałem w spektaklach teatralnych, seansach kinowych, zwiedzaniem miejskich instytucji kultury czy rekreacją na basenach, będą mogli odebrać bezpłatne wejściówki - vouchery do tych miejsc już 14 lipca.

- Cieszymy się, że udało nam się przygotować dla dzieci i ich rodziców bardzo urozmaiconą ofertę działań dostępnych w ramach miejskich instytucji - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, sprawujący bezpośredni nadzór nad większością jednostek zaproszonych do udziału w projekcie. - Połączenie wielu inicjatyw z różnych dziedzin w ramach jednego, wakacyjnego projektu finansowanego przez miasto, dotąd nie miało miejsca w Poznaniu. Wierzę, że inicjatywa spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i dostarczy dobrych wrażeń najmłodszym i ich rodzicom.

Zadanie realizowane jest z budżetu Miasta Poznania, a starania o zabezpieczenie pieniędzy na ten cel podjęły wspólnie radne Koalicji Obywatelskiej. 

- W obecnych realiach organizacyjnych i finansowych Poznania, ta propozycja jest szczególnie wartościowa, bo otwarta na potrzeby rodziców i dzieci o różnych zainteresowaniach - podkreśla Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. - Ponad 6,5 tys. przygotowanych voucherów, umożliwi skorzystanie z letnich atrakcji grupie nawet 26 tys. mieszkańców. Przy wielu ograniczeniach, które nadal obowiązują w związku z pandemią COVID-19, inicjatywa tak szeroka i dostępna z pewnością urozmaici letni czas spędzany w mieście.

Kto i jak może zdobyć voucher

W ramach oferty "LATO nie_LETNIE" jedna osoba dorosła (rodzic lub opiekun prawny) może otrzymać jeden voucher uprawniający do skorzystania tylko z jednego z wybranych wydarzeń kulturalnych lub rekreacyjnych we wskazanych miejscach na terenie miasta dla siebie i maksymalnie trojga dzieci do lat 10. Z oferty będą mogły skorzystać osoby mieszkające w stolicy Wielkopolski i płacące podatki na rzecz Poznania - na podstawie podpisanego oświadczenia.

Na ofertę lipcową vouchery będą wydawane 14 lipca w następujących lokalizacjach: Poznańskie Centrum Świadczeń, ul. Wszystkich Świętych 1, godz. 9-15; PCŚ, ul. Małachowskiego 10, godz. 9-15; PCŚ - Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44, godz. 10-18. Uwaga: oczekując na wydanie wejściówki należy zachować dystans społeczny oraz stosować maseczki ochronne. 

Vouchery na ofertę sierpniową będą wydawane 28 lipca w tych samych lokalizacjach i godzinach.

Każdy voucher będzie opisany imieniem i nazwiskiem odbierającej go osoby oraz zostanie uzupełniony o liczbę dzieci uczestniczących w atrakcji. Aby zrealizować wejściówki do kin, teatrów oraz Bramy Poznania, należy wcześniej zarezerwować termin bezpośrednio w danej instytucji. Voucher będzie ważny z dokumentem tożsamości osoby dorosłej, która go pobrała. Trzeba go oddać i wymienić na bilet w kasie danej instytucji. 

Vouchery do Teatru Muzycznego należy wymienić na bilety w kasie teatru 30-31 lipca w godz. 10-18 oraz 3-4 sierpnia w godz. 10-18. W Teatrze Animacji kasy otwierane są na godzinę przed spektaklem.

Większość atrakcji będzie dostępna bezpłatnie, natomiast w przypadku skorzystania z oferty Ogrodu Zoologicznego i Palmiarni Poznańskiej niezbędna będzie symboliczna opłata: 1 zł/bilet. Teatr Animacji pojawi się również ze swoją sceną plenerową nad Jeziorem Rusałka, gdzie vouchery nie są wymagane.

Akcja "LATO nie_LETNIE" potrwa od 15 lipca do 31 sierpnia. Teatr Animacji, Kino Muza, Kino Pałacowe, basen Park Kasprowicza, basen Chwiałka i Brama Poznania zapraszają już od 15 lipca, zgodnie z przygotowanym programem, natomiast od 1 sierpnia zapraszają również: Teatr Muzyczny, Ogród Zoologiczny (w dni powszednie) i Palmiarnia Poznańska.

Szczegółowy  regulamin akcji oraz program wydarzeń w poszczególnych instyucjach znaleźć można na  stronie miejskiej www.poznan.pl/latonieletnie. Koordynatorem akcji jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. 

W aktualnej sytuacji epidemicznej, mając na względzie zarówno bezpieczeństwo uczestników akcji jak i pracowników instytucji, prosimy o przestrzeganie regulaminów wewnętrznych i stosowanie niezbędnych zasad reżimu sanitarnego.

AW

Załączniki