Lodołamacze rozdane

W Poznaniu odbyła się Regionalna Gala XIII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2018. Nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Lodołamacza w kategorii "Zatrudnienie chronione" dla ZAZ "Dobry Start" z Łodzi wręczył Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania - grafika artykułu
Lodołamacza w kategorii "Zatrudnienie chronione" dla ZAZ "Dobry Start" z Łodzi wręczył Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania

Podczas poznańskiej gali nagrodzeni zostali regionalni zwycięzcy z województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Laureatami Lodołamaczy są firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. To pracodawcy otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych, których przedsiębiorstwa dały swoim pracownikom szansę  na pracę i rozwój. Konkurs organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę gościć Państwa w Poznaniu - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Cieszę się z istnienia tego konkursu, bo sam doskonale wiem, jakie korzyści przynosi zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Urząd Miasta Poznania jest laureatem Super Lodołamacza - w Biurze Poznań Kontakt zatrudniamy niemal wyłącznie takie osoby z niepełnosprawnościami. To wspaniali pracownicy, a Biuro z roku na rok coraz bardziej staje się kuźnią kadr. Jego pracownicy awansują nie tylko w strukturze urzędu, ale i przechodzą do prywatnych firm, na wysokie stanowiska. To świadczy o tym, jak zmienia się sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy.

W tym roku podczas XIII już edycji kampanii społecznej Lodołamacze laureatów uhonorowano w 8 kategoriach.

Statuetkę Lodołamacza w kategorii "Zatrudnienie chronione" otrzymał Zakład Aktywizacji Zawodowej "Dobry Start" z Łodzi. W kategorii "Otwarty rynek pracy" Lodołamacz trafił do fundacji Celeste, również z Łodzi, a w kategorii "Instytucja" nagrodzono Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi.

Tytuł "Zdrowej firmy" i statuetka Lodołamacza w tej kategorii przypadła PZU Zdrowie s.a., a w kategorii "Przyjazna przestrzeń" najlepsze okazało się Centrum Nauki i Techniki EC1 z Łodzi.

Statuetkę przyznawaną "Dziennikarzom bez barier" otrzymał Jerzy Łączny, poznański dziennikarz Polskiego Radia. Lodołamacz Specjalny trafił do Krzysztofa Cwynara, piosenkarza i kompozytora.

Regionalna część konkursu odbywa się pod patronatem Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania.

Prestiżową nagrodą Lodołamacza 2018 zostaną wyróżniane firmy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 27 września 2018 w Zamku Królewskim w Warszawie.