Loteria Narodowego Spisu Powszechnego

16 samochodów osobowych oraz blisko 1,5 tys. bonów na zakupy - to nagrody w loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Pierwsze losowanie już 7 maja.

Galeria zdjęć przedstawia grafiki promujące udział w Narodowym Spisie Powszechnym. - grafika artykułu
Loteria Narodowego Spisu Powszechnego, fot. GUS.

W loterii może wziąć udział każdy, kto spisze się przez internet na spis.gov.pl, następnie - po wypełnieniu formularza spisowego - pobierze unikalny kod, który zarejestruje na loteria.spis.gov.pl/ w terminie od 22 kwietnia do 7 lipca. 

Nagrodami w loterii jest 960 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 480 kart o wartości 1000 zł, którymi można płacić w placówkach handlowych, usługowych i gastronomicznych, a w losowaniu finałowym - 16 samochodów osobowych. 

Pierwszą szansę na wygraną respondenci będą mieli już w piątek, 7 maja, kolejną - 21 maja. Łącznie losowań będzie 7, w tym losowanie finałowe, które odbędzie się 14 lipca. 

- Im szybsze zgłoszenie do loterii, tym większa szansa na wygraną. Jeden kod może wziąć udział w wielu losowaniach. Wszystkie zarejestrowane zgłoszenia wezmą udział w losowaniu finałowym - przypominają organizatorzy. 

Osoby, które już się spisały, ale nie pobrały kodu do loterii lub go nie pamiętają, mogą wygenerować go ponownie. Wystarczy zalogować się do aplikacji spisowej i skorzystać z aplikacji do generowania kodów. 

Szczegółowe informacje oraz wyniki będzie można znaleźć na stronie loteria.spis.gov.pl/

Spisz się przez internet i wygraj!

Podstawową formą udziału w badaniu jest samospis internetowy. Można go dokonać łatwo i bezpiecznie, bez wychodzenia z domu. Na stronie spis.gov.pl dostępna jest aplikacja zawierająca formularz spisowy, która przeprowadzi respondenta przez całą procedurę. Osobom, które np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność nie mogą wypełnić go we własnym zakresie, pomóc może członek rodziny. Formularz dostępny jest w językach: polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Dla osób, które nie posiadają w domu komputera lub internetu, Miasto Poznań przygotowało dwa punkty, gdzie można dokonać samospisu i uzyskać wsparcie w wypełnieniu internetowego formularza. Pierwszy znajduje się w budynku urzędu miasta przy pl. Kolegiackim 17, drugi w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Małachowskiego 10. Punkty działają w reżimie sanitarnym. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem 61 646 33 44 (Poznań Kontakt).

Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski. Są nim objęci zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, a także stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie jego trwania za granicą. Spisowi podlegają także osoby poniżej 18. roku życia, za które ankietę wypełniają rodzice lub opiekunowie.

Dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.
Według danych GUS do piątku, 30 kwietnia w Poznaniu spisało się ponad 114 tys. osób.

Narodowy Spis Powszechny potrwa do 30 września. Szczegóły na stronie spis.gov.pl oraz www.poznan.pl/nsp2021/.

JZ

sieci społecznościowe