MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄ

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, od 1 do 3 maja wokół hali widowiskowo - sportowej Arena przy ul. Wyspiańskiego odbędzie się "Majówka z Książką - Wielkopolskie Spotkania z Książką, Prasą, Radiem i Telewizją". Patronat honorowy nad imprezą przyjęli prezydent Poznania Ryszard Grobelny i marszałek województwa wielkopolskiego Stefan Mikołajczak.

zapraszamy na tereny wokół Areny - grafika artykułu
MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄ

Przez trzy dni, od 11.00 do 18.00, trwać będzie atrakcyjna zabawa z książką w roli głównej. Wokół Areny, na kilkudziesięciu stoiskach, oferowane będą do sprzedaży różnorodne wydawnictwa, m.in.książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych, wydawnictwa encyklopedyczne, słownikowe, informatyczne, reprodukcje malarstwa, wydawnictwa fonograficzne. Będzie również stoisko z tanią książką, na którym oferowane będą ciekawe pozycje za niewielkie kwoty. We współpracy z Estradą Poznańską przygotowany został również bogaty program artystyczny. Wystąpią m.in.zespoły dziecięce, młodzieżowe, tańca towarzyskiego, kapele, kabarety z Poznania i Wielkopolski. Będą konkursy, zawody sportowo - rekreacyjne i symultana szachowa. Nie zabraknie - oczywiście - też stoisk z małą gastronomią. Dużą atrakcją będzie festiwal balonów reklamowych znaczących firm z Wielkopolski.
Tradycyjnie już, największym powodzeniem cieszyć się z pewnością będą bezpośrednie spotkania z ludźmi literatury, filmu, prasy, radia, telewizji i estrady. Na zaproszenie organizatorów, z uczestnikami Majówki spotkają się i dedykacje składać będą m.in.: Joanna Szczepkowska, Krystyna Feldman, Tadeusz Żukowski, Joanna Chmielewska, Barbara Wachowicz, Tomasz Raczek, Monika Luft, Ewelina Flinta i wiele, wiele innych znanych osób.
W trakcie pierwszego dnia "Majówki", 1 maja o godz. 15.00, z inicjatywy władz miasta zostanie wykonane zdjęcie "Poznaniacy w "kadrze" Europy" - pierwsze rodzinne zdjęcie poznaniaków w Unii Europejskiej.

Załączniki

sieci społecznościowe