Miasto wspiera pomysły młodzieży

Rusza III edycja konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskanie środków na realizację własnych pomysłów. Aplikacje należy składać do 13 lutego.

W ramach Funduszu Samorządów Uczniowskich w 38 LO powstała strefa relaksu - grafika artykułu
W ramach Funduszu Samorządów Uczniowskich w 38 LO powstała strefa relaksu

Konkurs adresowany jest do uczniów poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wsparcie działań młodych poznaniaków zaangażowanych w rozwój swojej szkoły i w życie miasta. Przed każdą edycją konkursu w Urzędzie Miasta organizowane są warsztaty dotyczące tworzenia projektów oraz współpracy w zespole.

- Dzięki konkursowi młodzież uczy się bycia obywatelami tego miasta i wpływania na własne otoczenie - mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępczyni prezydenta Poznania. - Samorządy Uczniowskie, pod okiem opiekunów i przy wsparciu merytorycznym Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, uczą się pozyskiwać dofinansowanie na projekty związane np. z zainteresowaniami naukowymi, kształtowaniem postaw obywatelskich, wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi lub integracją  - dodaje.

Liczba realizowanych projektów w ramach FSU rośnie.  W 2018 r. dofinansowanie otrzymało 18 szkół, a w 2019 r. już 27. Dzięki środkom Miasta młodzież zrealizowała m.in. różnorodne warsztaty i projekty edukacyjne, wydarzenia sportowe oraz spotkania tematyczne. W kilku szkołach powstały atrakcyjne dla uczniów strefy wypoczynku. Tegoroczna edycja może być jeszcze ciekawsza, bowiem w przypadku zespołów szkół, będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Uczniowie będą mogli pozyskać do 2 000 zł na projekt. Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 70 tys. zł.

FILM

- To konkurs, który pozwoli młodym ludziom rozpocząć działalność projektową. Od najmłodszych lat warto działać zespołowo oraz pozyskiwać środki z zewnątrz na realizację pomysłów. Fundusz, który proponujemy, jest idealną inicjatywą, żeby się tego po prostu nauczyć - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy składać do 13 lutego 2020 r. w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17 oraz przesyłać drogą mailową na adres akademickipoznan@poznan.pl.

"Fundusz Samorządów Uczniowskich" utworzono z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Konkurs jest elementem "Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025".

Więcej informacji na temat konkursu udziela Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

WRMiWM

sieci społecznościowe