Miejska Choinka rozświetlona

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak rozświetlił choinkę przed ratuszem, otwierając tym samym Betlejem Poznańskie na Starym Rynku. 

Rozświetlenie Miejskiej Choinki - grafika artykułu
Rozświetlenie Miejskiej Choinki

Wydarzenie zgromadziło przed ratuszem tłumy poznaniaków. Zapalenie lampek na choince poprzedził występ chóru Gospel Joy oraz wspólne śpiewanie kolęd. Około godziny 17.00 na schodach ratusza pojawił się prezydent Jaśkowiak.

- Cieszę się, że tak wielu poznaniaków i turystów przyszło dzisiaj na Stary Rynek, by uczestniczyć we wspólnym rozświetleniu miejskiej choinki - mówił prezydent Jacek Jaśkowiak. - Przed nami trzy tygodnie oczekiwania na Boże Narodzenie. Mam nadzieję, że czas ten minie nam w tak miłej, świątecznej atmosferze, jaka panuje tu dzisiaj - dodał prezydent zapraszając do pomocy przy zapaleniu lampek na choince zgromadzone przed ratuszem dzieci.

Zapalenie lampek na miejskiej choince wywołało głośny aplauz zgromadzonych, w powietrze wystrzelono konfetti, a na loggiach ratusza rozpoczął się pokaz tańca w wykonaniu aniołów. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie kolęd z chórem Gospel Joy.

Rozświetlenie choinki oficjalnie zainaugurowało Poznańskie Betlejem na Starym Rynku. Już od południa na poznaniaków czekało wiele atrakcji. W świąteczny klimat wprowadzali muzycy, którzy zapraszali mieszkańców i turystów do kolędowania. Dla dzieci przygotowano animacje z Królową Śniegu.

Świąteczny jarmark na Starym Rynku, a także trwający od tygodnia kiermasz bożonarodzeniowy na pl. Wolności, będzie można odwiedzać do 22 grudnia. Oprócz kramów z różnymi przysmakami i upominkami, organizatorzy zadbali o ciekawy program. Będą świąteczne koncerty, spektakle teatralne, akrobatyczne show, czy spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Joanna Żabierek/biuro prasowe

sieci społecznościowe