Miejskie nieruchomości na sprzedaż

Działki w rejonie ulic Garaszewo i Obodrzyckiej - to tylko część bogatej miejskiej oferty terenów inwestycyjnych przewidzianych do sprzedaży. Pierwsze przetargi odbędą się już na przełomie września i października.

Panorama Poznania. - grafika artykułu
Miejskie nieruchomości na sprzedaż.

Inwestorzy poszukujący dużych, niezabudowanych terenów pod działalność produkcyjną, składowo-magazynową lub usługi mogą być zainteresowani gruntami w rejonie ulic Garaszewo i Obodrzyckiej.

We wrześniu na sprzedaż przeznaczono dwie nieruchomości. Pierwsza liczy ponad 22 tys. m2  powierzchni. Jej cena wywoławcza to 8,5 mln zł. Kolejna ma blisko 27,5 tys. m2 powierzchni, a cena wywoławczej wynosi 10,5 mln zł. Przetargi ustne nieograniczone odbędą się 30 września o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17. Wadia należy wpłacić nie później niż do 23 września.

Na początku października pod młotek trafią dwie kolejne działki położone w tym rejonie. Cena wywoławcza pierwszej z nich- przy ul. Garaszewo wynosi 9,1 mln zł, a powierzchnia to blisko 24 tys. m2. Kolejna działka w rejonie ulic Obodrzyckiej i Garaszewo liczy ponad 18,5 tys. m2. Licytacja rozpocznie się od kwoty 7 mln zł. Przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż tych nieruchomości odbędą się 4 października o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17. Wadia należy uiścić do 27 września.

Zbywane przez Miasto na przełomie września i października nieruchomości znajdują się na terenie Poznańskiego Centrum Logistycznego Franowo-Żegrze. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru (5P/U) dopuszcza budynki o wysokości do 25 m, a miejscami od 9 do 12 m wysokości oraz powierzchnię zabudowy do 60% nieruchomości.

Co więcej, niewątpliwymi zaletami tych działek jest ich dobra lokalizacja na terenach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co oznacza, że inwestorzy mogą się ubiegać o długoterminowe wsparcie ze środków unijnych na realizowane tam nowe inwestycje.

Więcej informacji o aktualnych ofertach przetargowych można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.  

To nie wszystkie miejskie nieruchomości przeznaczone na sprzedaż. W przyszłości wylicytować będzie można także działki, których atutem jest m.in. dogodna komunikacja z innymi częściami miasta oraz okolicznymi gminami, czy też bliskość terenów rekreacyjnych. O terminach przetargów urząd miasta poinformuje w osobnym komunikacie. 

Przy kluczowym węźle transportowym oraz popularnym centrum handlowym

Główną zaletą nieruchomości między ulicami Jana Pawła II, Łacina i aleją Krzysztofa Komedy jest niewątpliwie jej lokalizacja. W ofercie Miasta znajduje się obszar inwestycyjny pod zabudowę usługową o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2, położony przy rondzie Rataje - jednym z głównych węzłów transportowych, dworcu autobusowym Rataje, w bezpośredniej bliskości tłumnie odwiedzanego centrum handlowego Posnania oraz przy trasie katowickiej. Cena wywoławcza wynosi blisko 17,5 mln zł. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na  części terenu budynki o wysokości do 64 m, a na pozostałych obszarach maksymalnie 25 m wysokości. Możliwa powierzchnia zabudowy wynosi do 57% powierzchni działki budowlanej. 

Zielony zakątek dla miłośników miejskich willi

Nieruchomość przy ul. Olsztyńskiej o powierzchni ponad 28 tys. m2 powinna zainteresować inwestorów specjalizujących się w zabudowie wielorodzinnej o charakterze miejskich willi. Grunt znajduje się w atrakcyjnym sąsiedztwie zachodniego klina zieleni, niedaleko terenów rekreacyjnych nad jeziorami: Kierskim, Strzeszyńskim i Rusałka. Cena wywoławcza wynosi 34 mln zł. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budynki o wysokości do 15 m, maksymalną powierzchnię zabudowy 30% działki i co najmniej 40% powierzchni zieleni. Na działkach nie są dozwolone obiekty usługowe lub wolnostojące garaże. Tereny te mogą więc stać się zielonym zakątkiem dla miłośników miejskich willi i zieleni. 

Mapę miejskich nieruchomości na sprzedaż można znaleźć na stronie poznan.pl.

BOI/WGN/JZ

sieci społecznościowe