Mikrogranty dla seniorów - warsztaty

W piątek, 11 października, ruszą warsztaty dla wszystkich poznaniaków i poznanianek 60+, którzy chcą wziąć udział w konkursie "Mikrogranty dla seniorów". Autorzy najlepszych projektów mogą zdobyć nawet 1,5 tys. zł na ich realizację.

Dla wszystkich, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu projektów, organizatorzy przewidzieli pomoc
Dla wszystkich, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu projektów, organizatorzy przewidzieli pomoc

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 60 lat i chcą coś zrobić dla siebie i swojego najbliższego otoczenia. Aby się zgłosić, wystarczy zebrać liczącą co najmniej trzy osoby grupę i dokładnie opisać swój pomysł. Może nim być np. zorganizowanie interesującego spotkania, przeprowadzenie warsztatów czy szkoleń, organizacja konferencji albo wydarzenia integracyjnego. Pieniądze można dostać także na międzypokoleniowe spotkania z dziećmi i młodzieżą oraz konsultacje czy doradztwo. Warunek jest jeden: działania powinny aktywizować seniorów lub dotyczyć inicjatyw międzypokoleniowych.

Wszystkie projekty muszą być zrealizowane do 15 grudnia 2019. 

Pomysł należy opisać w formularzu dostępnym na stronie: http://pisop.org.pl/konkurs-mikrogranty-dla-seniorow/ oraz w siedzibie Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu działającym przy Centrum PISOP (Chwaliszewo 75). Gotowe oferty można wysyłać mailem na adres: mikrograntydlaseniorow@pisop.org.pl lub złożyć (pocztą lub osobiście) w wersji papierowej w Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu. Nabór ofert trwa od 3 października do 15 listopada 2019, do godziny 15. 

Dla wszystkich, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu tego typu projektów, organizatorzy przewidzieli pomoc. Doradca skonsultuje pomysł, pomoże wypełnić formularz, sprawdzi poprawność poszczególnych elementów i pomoże w wypełnieniu oferty. Jeśli będzie trzeba, omówi również zasady realizacji projektów, pokaże wzory dokumentów, jakie będą potrzebne i będzie na bieżąco odpowiadał na pytania i doradzał na etapie realizacji. Na etapie rozliczenia pomoże w wypełnieniu sprawozdania oraz zweryfikuje dokumenty finansowe i merytoryczne konieczne do rozliczenia projektu.

Przygotowano też warsztat, który ułatwi przygotowanie projektów - odbędzie się on 11 października, początek o godz. 10. Prowadzący przedstawią założenia konkursu, omówią regulamin i kwestie formalne. Opowiedzą o zasadach tworzenia projektów, w tym m.in. o uzasadnieniu, opisie grupy docelowej, działań oraz efektów, a także o budżecie.

Warsztat skierowany jest do seniorów i seniorek mieszkających i działających na terenie Miasta Poznania, w wieku 60 lat oraz powyżej.

Zgłoszenia na warsztat można przesyłać na adres mailowy maria.robaszynska (@)pisop.org.pl lub telefonicznie 534 205 699 oraz 61 851 91 34.

Projekty można też skonsultować, wysyłając je na adres mikrograntydlaseniorow@pisop.org.pl lub osobiście w Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu (wskazane jest wcześniejsze umówienie spotkania ze względu na dużą liczbę konsultowanych projektów).

Więcej informacji na stronie: http://pisop.org.pl/konkurs-mikrogranty-dla-seniorow/, lub pod nr tel: : 534 205 699, 61 851 91 34. Pytania można też wysyłać mailowo na adres: mikrograntydlaseniorow@pisop.org.pl

Konkurs ogłoszony jest w ramach miejskiego programu "Mikrogranty dla Seniorów", którego operatorem na zlecenie Miasta jest Centrum PISOP.

AW