MŁODZI POZNAŃSCY SPORTOWCY W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

Po raz kolejny Poznań znalazł się w czołówce współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, realizowanego na terenie całego kraju w 2003 roku. Nasi młodzi sportowcy w ogólnej klasyfikacji zajęli II miejsce, zdobywając 7204,24 punkty. Lepsza była tylko Warszawa. Warto dodać, że we współzawodnictwie uczestniczyło 777 gmin.

 - grafika artykułu

Dzisiaj, 2 marca, prezydent Poznania Ryszard Grobelny i zastępca prezydenta Maciej Frankiewicz spotkali się w Urzędzie Miasta z przedstawicielami poznańskich klubów sportowych i zawodnikami, którzy we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży zdobywali najwięcej punktów. Najlepszym poznańskim klubom sportowym, które przygotowują dzieci i młodzież do sportowej rywalizacji, Prezydent Poznania wręczył certyfikaty na zakup sprzętu sportowego i pamiątkowe statuetki.
Certyfikaty na zakup sprzętu sportowego otrzymały kluby:
- KS POSNANIA - III miejsce w punktacji łącznej klubów w Polsce
- TS OLIMPIA - V miejsce w punktacji łącznej klubów w Polsce
- Organizacja Środowiskowa AZS - VIII miejsce w punktacji łącznej klubów w Polsce.
W Systemie Sportu Młodzieżowego, w 2003 roku, sklasyfikowanych zostało 2599 klubów.
Statuetkami uhonorowane zostały kluby, które swoim dorobkiem punktowym weszły do pierwszej dziesiątki Poznania: KS WARTA, AZS - AWF Poznań, Orkan Wielkopolska, Diana Poznań, WKS Grunwald, KS "Sobieski", KS ENERGETYK. Statuetki odebrali zawodnicy reprezentujący dyscypliny, które zdobyły we współzawodnictwie największą ilość punktów - lekkoatletykę Daria Onyśko, kajakarstwo Paweł Baumann, wioślarstwo Julia Michalska, strzelectwo Dariusz Czerwień, judo Oriana Małachowska, tenis Filip Urban, akrobatykę Katarzyna Frąckowiak, taekwondo WTF Łukasz Walkowiak,/b> , szermierkę ,b> Mateusz Witkowski, pływanie Emilia Wiśniewska, koszykówkę Agata Rafałowicz, hokej na trawie Tomasz Górny, piłkę ręczną Krystian Kuta, rugby Jakub Kordys, piłkę nożną Mirosław Goliński i piłkę siatkową Patrycja Stawik.
Wysoki dorobek punktowy Poznania w sporcie dzieci i młodzieży w skali kraju jest efektem konsekwentnie realizowanych kierunków działania Władz Miasta w zakresie kultury fizycznej, a także dobra współpraca i wytrwała praca poznańskich klubów i związków sportowych. Duże znaczenie ma też bogata oferta sportowo - rekreacyjna dla młodych poznaniaków, którzy od najwcześniejszych lat mogą uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach finansowanych przez Miasto, jak na przykład pływanie (75% wszystkich 8 i 9 - latków), nauka jazdy na nartach i snowboardzie na stoku Malta Ski czy rywalizacja w grach zespołowych w ramach szkolnych lig sportowych. Młodzi poznaniacy chętnie uczestniczą też w zajęciach prowadzonych przez Szkolne i Klubowe Centra Rekreacji, które zlokalizowane są w różnych punktach miasta i dysponują bardzo dobrą bazą sportową.

Załączniki