Młodzi triathloniści na start

W sobotę, 19 czerwca, na terenie Chwiałki odbędą się zawody triathlonowe i duathlonowe na dzieci - Enea Junior Poznan Triathlon. Zapisy są do 14 czerwca.

Medal - grafika artykułu
Taki medal otrzymają młodzi triathloniści

Będzie to jubileuszowa, 5.edycja tej imprezy. To wyjątkowe wydarzenie i zarazem największa dla dzieci pod względem liczby uczestników, jeśli chodzi o triathlon najmłodszych w Polsce. Młodzi adepci - w wieku od 1 do 8 lat - tej trudnej dyscypliny sportu startować będą w triathlonie, a ich starsze koleżanki i koledzy - 9 do 15 lat - w aquathlonie (pływanie i bieg). 

Wspólnie z dziećmi wystartować będą również mogli rodzice lub dziadkowie w ramach Family Poznań Aquathlon- sztafeta rodzinna. To nowość podczas Enea Junior Poznań Triathlon. Drużyny będą składać się z dziecka i jednej osoby dorosłej (mama, tata, dziadek lub babcia). Sztafeta odbywać się będzie na dystansie 50 metrów pływania i 400 biegu i to zespoły podczas zapisów decydują kto startuje w jakiej dyscyplinie. Dla wyrównania szans i jeszcze większej frajdy będzie przeliczany wiek startujących zawodników na sekundy i od czasu sztafety na mecie odejmowany będzie wiek osoby dorosłe, a dodawany dziecka.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów, programu zawodów i dystansów dostępne są na stronie wydarzenia Enea Junior Poznań Triathlon oraz stronie organizatorów

RB

sieci społecznościowe