Moje zimowe obserwacje [AKTUALIZACJA]

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania zaprasza młode poznanianki i poznaniaków do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moje zimowe obserwacje". Czas na wykonanie pracy dzieci mają przez całe ferie. 

Zdjęcie przedstawia ptaka na gałęzi drzewa. - grafika artykułu
W czasie ferii dzieci mogą podziwiać otaczającą przyrodę, a następnie uwiecznić swoje obserwacje w pracy plastycznej/ fot. Pixabay

AKTUALIZACJA:

Wydział Gospodarki Komunalnej przedłużył czas trwania konkursu plastycznego związanego z zimowymi obserwacjami przyrody. Prace plastyczne można składać do końca stycznia 2021 r. W związku z przedłużeniem terminu nadsyłania prac, ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 5 lutego.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zbliżający się zimowy wypoczynek tym razem będzie odbywać się w zupełnie innych okolicznościach, niż miało to miejsce w latach minionych. Dzieci, które wybiorą się w tym czasie na rodzinny spacer lub będą obserwować otaczającą przyrodę z okna, mogą uwiecznić swoje spostrzeżenia (np. kłótnie sikorek przy kawałku wywieszonej słoniny, gonitwę wiewiórek po gałęziach parkowych drzew, zimowe zachowania kotów wolno żyjących poszukujących dogodnego schronienia lub gromadkę wróbli na parapecie - możliwości jest wiele). 

- Zimowa przyroda, pełna ciekawych zachowań zwierząt, jest na wyciągnięcie ręki. Zachęcamy dzieci, aby swoje obserwacje przy użyciu kredek, farb lub wykorzystaniu innych ulubionych technik plastycznych przelały na papier - informują organizatorzy akcji. 

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat mieszkających na terenie Poznania. Czas na przesłanie pracy plastycznej mali przyrodnicy mają do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa do pobrania znajdują się na stronie Wydziału Gospodarki Komunalnej. Tam też można znaleźć więcej informacji na temat samego konkursu. 

Wydział Gospodarki Komunalnej przypomina, że w przypadku znalezienia podczas spaceru zwierzęcia potrzebującego pomocy, należy skontaktować się ze Strażą Miejską pod numerem 986. 

Zagubione psy i koty każdorazowo sprawdzane są  przez funkcjonariuszy pod kątem posiadanego czipa z danymi właściciela, co zdecydowanie ułatwia szybki powrót futrzastego uciekiniera do domu. W przypadku braku czipa zwierzę trafia pod opiekę do Schroniska dla zwierząt, gdzie podejmowane są działania w celu odnalezienia dotychczasowego właściciela lub - jeśli ten się nie zgłosi - nowego domu.

Ranne ptaki oraz małe ssaki, takie jak wiewiórki, jeże i zające, trafiają do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej przy ul. Szydłowskiej 43, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 21.00 oraz w weekendy od 8.00 do 18.00. Kontakt telefoniczny do ośrodka to: 61 84 666 84. Do Centrum można przetransportować ranne zwierzę również we własnym zakresie. Koszty leczenia oraz rehabilitacji ptaków oraz małych zwierząt pokrywane są ze środków z budżetu Miasta Poznania.

AJ/ WGK

sieci społecznościowe