Nagraj film i wygraj

Do 15 maja można wysłać prace na konkurs związany z wybudowaną w zeszłym roku kładką w Owińskach. Łączy ona gminę Czerwonak, Suchy Las i Poznań. 

Kładka w Owińskach - grafika artykułu
W lipcu zeszłego roku otwarto kładkę w Owińskach, która łączy trzy gminy

Konkurs polega na wykonaniu krótkiego filmu promocyjnego dla kładki pieszo-rowerowej w Owińskach i atrakcji turystycznych Czerwonaka i Suchego Lasu oraz Poznania.

Skierowany jest do osób powyżej 13 roku życia. 

Żeby wziąć udział w zabawie, należy zamieścić na swoim profilu na portalu społecznościowym Instagram film, który:

1) promuje turystykę rowerową i pokazane są w nim :

  • kładka pieszo-rowerowa w Owińskach,
  • 1 atrakcja z Czerwonaka,
  • 1 atrakcja z Suchego Lasu,
  • 1 atrakcja z Poznania.

2) jest w formacie 1080x1920 (9:16), pion,

3) trwa max. 45 sek.

Dodatkowo w rolce z filmem, w części opisowej, należy koniecznie użyć sformułowania - #KładkaŁączy i oznaczyć profile: Czerwonak (@czerwonakzobaczwiecej_), Miasto Poznań, Gmina Suchy Las, Powiat Poznański i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Poznan.travel.

Film należy zamieścić na portalu Instagram do 15 maja.

Pomocna przy wyborze filmowanych miejsc jest lista, będąca załącznikiem do regulaminu. W filmie można jednak  pokazać także inne atrakcje z gmin Czerwonak, Suchy Las oraz z Poznania.

Nagrody

Jury wybierze 3 osoby, które nagrodzone zostaną podczas Dni Gminy Czerwonak. Laureaci otrzymają rowery górskie i zestawy gadżetów rowerowych i turystycznych - współfinansowane przez organizatora - gminę Czerwonak - i współorganizatorów: Miasto Poznań, Gminę Suchy Las, Powiat Poznański i Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Regulamin konkursu, z którym należy się zapoznać przed przystąpieniem do akcji, znajduje się w załącznikach. Tam też można znaleźć formularze do wypełnienia (tylko przez laureatów konkursu), dotyczące zgody na przetwarzanie danych osobowych, w tym wizerunku.

W sprawie konkursu można kontaktować się z Wydziałem Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy Czerwonak: promocja@czerwonak.pl, nr tel. 61 654 42 50.

#KładkaŁączy

Kładka przez Wartę powstała na wysokości zespołu poklasztornego cysterek w Owińskach. Po drugiej stronie rzeki zejście usytuowano na pograniczu Poznania i Suchego Lasu. Most połączył więc aż trzy gminy. Od XIII wieku do lat 40. ubiegłego stulecia funkcjonowała w tym miejscu przeprawa promowa, która łączyła Radojewo z Owińskami. 

Inwestycja poprawiła dostępność komunikacyjną oraz mobilność mieszkańców. Mimo że kładka pieszo-rowerowa w Owińskach nie ma jeszcze roku, już stała się atrakcją turystyczną, między innymi dzięki tarasom widokowym - najwyższy poziom zapewni widok z wysokości 25 metrów. Osoby spacerujące lub jeżdżące rowerem mają okazję podziwiać malownicze krajobrazy i panoramę okolicy z unikalnej perspektywy.

Kładka ma około 130 metrów długości i 3,9 m szerokości. Wraz z wjazdami po obu brzegach to ok. 200 metrów. Najdłuższe przęsło nad Wartą posiada aż 83 m. Natomiast cała nowo powstała infrastruktura rowerowa znajduje się 10 m nad lustrem wody.

Załączniki