Next Fest coraz bliżej

20 kwietnia rozpocznie się w Poznaniu impreza muzyczna Next Fest. Przez trzy dni na kilkunastu scenach w mieście wystąpi ponad 100 artystek, artystów i zespołów. 

Zielone flagi Next Fest powiewające na balkonie Arkadii z widokiem na plac Wolności - grafika artykułu
Za niecały miesiąc w Poznaniu rozpocznie się Next Fest. Scena plenerowa zlokalizowana będzie na placu Wolności

Znana jest już pełna lista wykonawców, którzy wystąpią na pierwszej edycji Next Fest. Jako pierwsi ogłoszeni zostali m.in. Mrozu, Margaret oraz Jamal,  w lutym dołączyli do nich Ralph Kaminski i Igor Herbut. Ostateczny skład uzupełnili m.in. Nosowska, Sorry Boys, Julia Pietrucha i Arek Kłusowski. Łącznie do Poznania przyjedzie ponad 100 artystek i artystów, wśród których, oprócz czołowych gwiazd rodzimej sceny, będą dominować najbardziej obiecujący debiutanci i debiutantki. Zapowiada się jedna z najciekawszych i najmocniejszych imprez muzycznych w Polsce. 

Koncerty odbędą się 20-22 kwietnia na kilkunastu scenach w centrum Poznania: CK Zamek, Scenie na Piętrze, na pl. Wolności, a także w klubach Tama, Blue Note, Dragon, Dubliner, W Starym Kinie, Pod Minogą, Lokum i Schron. 

Next Fest jest naturalnym spadkobiercą dorobku Spring Breaka, jednego z najważniejszych festiwali showcase'owych i konferencji, które odbywały się w Polsce. Next Fest powstał z potrzeby integracji i chęci współpracy, dlatego m.in. debiutujący artyści i artystki mają szansę dzielić sceny z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami rodzimej fonografii.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.nextfest.pl oraz na Facebooku wydarzenia. Karnety są dostępne w sprzedaży na Eventim. Ich liczba w określonych pulach jest ograniczona (II pula - 199 zł, III pula - 229 zł).  

Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Partnerami strategicznymi są Teatr Muzyczny w Poznaniu, Estrada Poznańska, CK Zamek. Partnerami wydarzenia są Eventim, Tama, Blue Note, Dragon, Dubliner, W Starym Kinie, Pod Minogą, Lokum, Schron, Muchos.

RB

sieci społecznościowe