Nowe oznakowanie rowerowe

Na ul. Warszawskiej pilotażowo oznakowano drogę dla rowerów i pieszych.  Jest ono zgodne z miejskim Systemem Informacji Rowerowej i ma pomóc w poruszaniu się.

Znak drogowy a pod nim tabliczka z nowym oznakowaniem drogi rowerowej - grafika artykułu
Na ul. Warszawskiej pilotażowo oznakowano drogę dla rowerów i pieszych fot. ZDM

Przed rokiem zakończono prace przy odnowieniu drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Warszawskiej. Były one prowadzone po południowej stronie ulicy, od przystanku "Termalna" do ul. Mogileńskiej. Dzięki temu mieszkańcy os. Warszawskiego mogą wygodniej dojść na przykład  na przystanki komunikacji publicznej. Rowerzyści natomiast dojechać w rejon Antoninka, zoo, Term Maltańskich czy też Ścieżki w koronach drzew, a w drugą stronę jechać w kierunku Starego Miasta.

To jedna z głównych tras Programu Rowerowego Miasta Poznania - Radial 14, prowadząca z północno-wschodniej części miasta w kierunku Centrum.

W tym roku pilotażowo została ona oznakowana zgodnie z Systemem Informacji Rowerowej. Niewielkie piktogramy z rowerzystą i numerem trasy - R14 oraz strzałką kierunkową pojawiły się na tabliczkach pod znakami drogowymi i na nawierzchni drogi. Dzięki niemu rowerzyści mogą sprawniej i szybciej dotrzeć do celu.

Jako, że jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Poznaniu, efekty wdrożenia zostaną szczegółowo przeanalizowane. Użytkownicy trasy mogą przesyłać swoje uwagi na adres zdm@zdm.poznan.pl. Pozwoli to na wyciągnięcie wniosków i ewentualne zmiany w oznakowaniu na kolejnych poznańskich trasach rowerowych.

ZDM

sieci społecznościowe