Nowe skrzydło szkoły na Szczepankowie

Zakończyła się rozbudowa Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie. Prace trwały 11 miesięcy i zakończyły się wcześniej niż pierwotnie zakładano. Uczniowie skorzystają z nowych sal dydaktycznych i hali gimnastycznej w drugiej połowie października.

Zespół Szkół nr 6 - grafika artykułu
Zespół Szkół nr 6

- To szczególna realizacja, bo oddajemy ją na miesiąc przed terminem. Komfort pracy dla nauczycieli i dla uczniów jest niezwykle ważny dla rozwoju. Uczy się tutaj blisko 600 uczniów i od teraz mają możliwość poszerzać wiedzę w  dogodnych warunkach - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zmodernizowany obiekt umożliwi realizację wielu dodatkowych funkcji edukacyjnych  i sportowych szkół tworzących razem ZS nr 6. Przyczyni się także do integracji środowiska społecznego osiedli Szczepankowo - Spławie, szczególnie w zakresie sportu i rekreacji.

- Na inwestycje w oświacie mamy ćwierć miliarda złotych. To absolutny rekord w historii naszego samorządu i jeden z lepszych wyników  w Polsce. To pokazuje jaką wagę przywiązujemy do rozwoju i rozbudowy obiektów oświatowych. To ma też wpływ na jakość życia mieszkańców  - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Do istniejącego obiektu szkolnego, dobudowane zostało nowe skrzydło budynku. Znajduje się w nim 5 sal dydaktycznych, biblioteka, pokój nauczycielski i administracja szkoły.  Dla zapewnienia placówce odpowiedniej bazy sportowej powstała nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami. Do szkoły prowadzi nowy hol wejściowy z przejściem do windy osobowej, co sprawia, że cały obiekt stał się w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Nowe skrzydło szkoły w części dydaktycznej jest trzykondygnacyjne, natomiast sala gimnastyczna z zapleczem jednokondygnacyjna. Zagospodarowano też teren wokół szkoły wraz z dojściami, dojazdami, parkingami dla rowerów i samochodów.

- Ta dzielnica rozwija się, trwa rozbudowa, stąd rosnące zapotrzebowanie na dobre warunki nauki dla dzieci. Brakowało nam miejsca. Uczniowie musieli pobierać naukę w systemie dwuzmianowym. Dzięki wsparciu Rady Osiedla i władz miasta udało się osiągnąć cel i doprowadzić do rozbudowy  - mówi Tamara Przybyła - Bartczak, dyrektor Zespołu Szkół nr 6.

Rozbudowę realizowała miejska spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, która w przetargu wyłoniła wykonawcę. Zostało nim przedsiębiorstwo Agrobex z Poznania, które złożyło ofertę z ceną brutto 7 257 000, 00 zł. Umowę podpisano 8 listopada 2016, natomiast przekazanie placu budowy nastąpiło tydzień później - 16 listopada. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe. W przygotowaniu jest także wniosek o dofinansowanie unijne na termomodernizację starej części budynku.

Hubert Bugajny/biuro prasowe

sieci społecznościowe