Obchody Święta Niepodległości

Jutro, 11 listopada, obchodzić będziemy 86.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwracam się z apelem do mieszkańców Poznania i instytucji o udekorowanie budynków flagami państwowymi i czynny udział w uroczystych obchodach Święta Niepodleglości.
Prezydent Miasta Poznania

Pomnik Armii Poznań - grafika artykułu
Pomnik Armii Poznań

Program obchodów - 11 listopada br
godz. 10.30
- złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi: marszałka j.piłsudskiego, ignacego paderewskiego, franciszka ratajczaka, pod pomnikiem 15 pułku ułanów Poznańskich i pomnikiem powstańców Wielkopolskich
godz. 11.00 - msza św. za ojczyznę - kościół garnizonowy
uroczystości pod pomnikiem armii Poznań:
godz. 13.25
- koncert orkiestry Miasta Poznania przy mpk
godz. 13.45 - koncert orkiestry wojsk lotniczych i obrony powietrznej kraju, wejście pod pomnik armii Poznań pododdziałów wojskowych, policji, psp, kombatantów, pocztów sztandarowych, harcerzy, plutonu kawalerii, zaproszonych gości
godz. 14.00 - złożenie meldunku dowódcy garnizonu przez dowódcę kompanii honorowej, podniesienie flagi państwowej
godz. 14.25 - salwa honorowa
godz. 14.30 - składanie kwiatów
14 listopada br. (niedziela) o godz. 10.00 w katedrze odbędzie się msza św. w intencji władców polskich z dynastii piastów. po mszy św.zostaną złożone kwiaty w kaplicy złotej oraz kaplicy królewskiej.
w uroczystych obchodach święta Niepodległości udział wezmą Prezydent Miasta Poznania, jego zastępcy, prezydium rady Miasta i radni.

sieci społecznościowe