OK Poznań - nabór partnerów

Trwają przygotowania do uruchomienia miejskiego programu OK Poznań. Osobista Karta Poznańska to system zniżek i voucherów dla mieszkańców rozliczających podatki w stolicy Wielkopolski. Dla lokalnych firm i przedsiębiorców to szansa na przystąpienie do programu jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Grafika: na niej karta OK Poznań, telefon i najważniejsze informacje na temat programu - grafika artykułu
Firmy, które chcą zostać partnerami programu, mogą się jeszcze zgłaszać

OK Poznań - Osobista Karta Poznańska - to system zniżek i usług, które dostępne będą dla osób, rozliczających swoje podatki w stolicy Wielkopolski. Firmy, które chcą zostać partnerami programu lub chciałyby dowiedzieć się więcej na jego temat, mogą już teraz zgłaszać się mailowo, na adres: partnerzy@okpoznan.pl.

W pierwszym etapie rozwoju programu zostanie udostępnionych minimum 25 benefitów - Miasto i Grupa MTP zakładają jednak dynamiczny rozwój oferty w kolejnych latach, również dzięki współpracy z lokalnymi firmami i przedsiębiorcami. Zniżki i vouchery podzielone będą na 8 grup: 

  • Kultura, sztuka, rozrywka - w tej grupie znajdą się zniżki na bilety na wydarzenia kulturalne w Poznaniu. 
  • Sport i rekreacja - tu znajdą się oferty partnerów oferujących wszelkie formy aktywności fizycznej.
  • Gastronomia - w tym obszarze zaproszone do współpracy są restauracje, kawiarnie, pijalnie kawy/czekolady.
  • Zdrowie - to szczególnie istotna grupa dla seniorów, którzy znajdą tu zniżki na wizyty czy zabiegi w gabinetach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, w salonach optycznych czy gabinetach stomatologicznych.
  • Uroda - to dział, w którym zniżki mogą zaoferować zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, barberskie, salony SPA czy solaria. 
  • Towary i usługi - w tym obszarze do współpracy zaproszone zostaną lokalne sklepy stacjonarne i sklepy online, a także np. warsztaty samochodowe, oferty czyszczenia i sprzątania, agencje nieruchomości i firmy ubezpieczeniowe.
  • Edukacja - czyli zniżki dotyczące ofert edukacyjnych.
  • Podróże - tu pojawią się oferty wyjazdów zorganizowanych, lokalne biura podróży.

W programie dostępne będą różne rodzaje benefitów. Mogą to być np. ulgowe  wejścia do obiektów (także limitowane w czasie np. kilka razy do roku), zniżki procentowe czy darmowe vouchery. 

OK Poznań  - program dla każdego

Miejski program OK Poznań skierowany będzie do wszystkich grup społecznych: osób pracujących i uczących się, studentów, seniorów i emerytów. Każdy użytkownik programu, który rozlicza podatki w stolicy Wielkopolski, otrzyma dostęp do wszystkich oferowanych zniżek dzięki specjalnej aplikacji lub plastikowej karcie.

System pozwoli w większości przypadków szybko i elektronicznie zweryfikować fakt rozliczania podatku w Poznaniu (usługa dla PITów 36,37, 40a). Zainstalowana aplikacja przeprowadzi użytkownika przez cały proces, a zastosowane rozwiązania IT uproszczą dostęp do zniżek.

System zapewni także ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami - będzie dostosowany do prezentacji alternatywnych treści, zmiany kontrastu strony czy wielkości czcionki oraz umożliwi głosowe odczytywanie treści.

Dla osób, które z różnych przyczyn będą wolały udać się do Punktów Obsługi Klienta, zostanie stworzona taka możliwość. Będą one mogły otrzymać plastikową kartę, która spełniać będzie taką samą rolę jak aplikacja. Weryfikacja faktu rozliczania podatków w Poznaniu również odbędzie się w tych punktach.

AW

sieci społecznościowe